Кабмін затвердив нові правила бронювання військовозобов’язаних з 1 грудня
Кабмін затвердив нові правила бронювання військовозобов’язаних з 1 грудня

Кабмін затвердив нові правила бронювання військовозобов’язаних з 1 грудня

Кабінет міністрів 29 листопада ухвалив зміни до постанов №76 та №1332 щодо порядку бронювання військовозобов'язаних на критично важливих підприємствах.

Як передає Укрінформ, про це повідомило Міністерство економіки.

"З 1 грудня 2024 року процедура бронювання знову стане доступною через портал «Дія». Для того щоб бронювати своїх працівників, підприємство повинно отримати або оновити свою критичну важливість за новими обов’язковими критеріями. У бізнесу є на це понад три місяці - до кінця лютого 2025 року", - йдеться у повідомленні.

Водночас уряд передбачив для підприємств з діючою критичністю можливість бронювати нових працівників (або у разі завершення бронювання - діючих працівників) до 28 лютого 2025 року. Тобто, до кінця строку, відведеного на оновлення критичності. Після отримання нової критичності можна бронювати працівників на строк до 12 місяців.

До прикладу, якщо термін бронювання працівників спливає 5 січня 2025 року, а підприємство не встигло оновити критичність упродовж грудня, то може продовжити бронювання цих працівників через "Дію", але на термін не довший, ніж термін дії його критичності - до 28 лютого 2024 року.

Якщо ж підприємство вже оновило свій статус критично важливого, воно може вже у грудні 2024 року почати процес перебронювання цих працівників на новий строк - до 12 місяців.

Як пояснили в міністерстві, після проведеного аудиту уряд запустив для всіх підприємств процес оновлення критичності з урахуванням обов’язкових критеріїв щодо рівня зарплати та відсутності податкових боргів.

"Ми надали понад три місяці всім підприємствам для цього (оновлення статусу критично важливих - ред.). Водночас для ефективної роботи економіки, ми дозволили критичним підприємствам у цей перехідний період, поки триває оновлення критичності, бронювати або переброньовувати працівників», - зазначив заступник міністра економіки Віталій Кіндратів.

Також уряд спростив механізм перевірки зарплат у працівників критичних підприємств.

Якщо підприємство з 1 грудня хоче забронювати нового чи вже працюючого фахівця, керівник під час подання списку на бронювання на порталі "Дія" має декларативно підтвердити, що нарахована зарплата працівника (до сплати всіх податків) буде не менше 20 тис. грн. Якою була зарплата конкретного працівника до моменту бронювання, значення не має.

У міністерстві наголосили, що підприємства, які декларативно подадуть під час бронювання недостовірний рівень зарплати працівників, втратять статус критично важливих і не зможуть його повернути щонайменше шість місяців.

Уряд вніс також низку інших змін до порядку бронювання. Зокрема, без обмежень за обсягами можна бронювати всіх фахівців у сфері протезно-ортопедичного виробництва.

Як повідомлялось, за даними Мінекономіки, після аудиту рішень щодо визначення підприємств, установ і організацій критично важливими свій статус втратили 5% підприємств; 95% - статус зберегли.

Кабінет міністрів 22 листопада 2024 року вніс зміни до Порядку бронювання військовозобов’язаних на період мобілізації та на воєнний час, які запроваджують нові вимоги до підтвердження критичності підприємств для збереження бронювання своїх співробітників.

Джерело матеріала
loader