Постійний представник Великої Британії при ОБСЄ Ніл Голланд заявив на черговому засіданні Постійної ради організації заявив, що Росія створила в Україні в Україні "одну з найбільших гуманітарних криз в Європі з часів Другої світової війни", повідомляє Укрінформ.
"Незаконне повномасштабне вторгнення президента Путіна в Україну спричинило невимовні страждання і руйнування. Мільйони переміщених осіб, тисячі вбитих, зруйнована життєво важлива інфраструктура, що призвело до однієї з найбільших гуманітарних криз в Європі з часів Другої світової війни", - сказав він.
Британський посол в ОБСЄ підкреслив, що українці переживають неймовірні труднощі. "Російські авіаудари спустошили міста, зруйнували будинки і залишили в руїнах критично важливу інфраструктуру, включаючи лікарні, школи та енергетичні об'єкти. Руйнування основних послуг обмежило доступ мільйонів людей до тепла, електроенергії, чистої води та медичної допомоги. А у випадку дітей було серйозно порушено освітній процес", - зазначив Голланд.
Він вказав на те, що протягом останнього місяця Росія посилила свої повітряні удари, в першу чергу, по об'єктах енергетичної інфраструктури, що призвело до віялових відключень електроенергії в кількох регіонах. З наближенням зими і різким падінням температури це додаткове навантаження на енергосистему викликає глибоке занепокоєння і непропорційно вплине на вразливі верстви населення, включаючи літніх і немічних людей. Також величезні руйнування спричиняють атаки на житлові райони, - сказав Голланд.
Він нагадав, що у пошуках безпеки 14 млн українців – майже третина населення – покинули свої домівки з лютого 2022 року.
"Велика Британія закликає російську державу негайно припинити агресивну війну, вивести свої війська і дотримуватися міжнародного права, в тому числі Женевських конвенцій і Конвенції про заборону хімічної зброї. Гуманітарним організаціям має бути наданий безпечний і безперешкодний доступ для доставки допомоги та задоволення нагальних потреб українського населення по всій країні", - наголосив британський посол в ОБСЄ.
Голланд запевнив, що Велика Британія залишається відданою підтримці України, документуванню порушень прав людини та притягненню до відповідальності осіб, винних у порушенні міжнародного права.
Нагадаємо, колишній прем'єр-міністр Великої Британії Борис Джонсон вважає, що у разі підписання будь-якої мирної угоди між Україною та Росією військові Великої Британії у складі багатонаціонального угруповання європейських миротворчих сил повинні захищати кордони нашої держави та сприяти підтримці режиму припинення вогню. Під час інтерв'ю The Telegraph він застеріг: мова йде не про участь британців у бойових діях з росіянами.
Відправка у повоєнну Україну миротворців, за його словами, стала б альтернативою 5-ї статті Договору про колективну безпеку НАТО.
Він додав, що Британія, будучи підписантом Будапештського меморандуму, несе "моральну відповідальність" за Україну. Адже у 1994-му Королівство разом з Росією позбавило нашу державу ядерної зброї.