![Відмова студента від БЗВП може призвести до його відрахування з вишу — речниця ТЦК](https://thumbor.my.ua/8_A9Kc7_7Nnm0oSTGXhWRynBG2k=/800x400/smart/filters:format(webp)/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F1%2F0ee441595c87a61b7076e97ef959d19d.jpg)
Відмова студента від БЗВП може призвести до його відрахування з вишу — речниця ТЦК
Програма військової підготовки для студентів передбачає засвоєння найважливіших для потенційних військовослужбовців знань та навичок.
Оновлена програма базової загальновійськової підготовки для студентів, яка стартує у вересні 2025 року, буде обов'язковою навчальною дисципліною. Студенти, які відмовляться від її проходження або не отримають задовільну оцінку, можуть бути відраховані з вишу.
Про це повідомила речниця Рівненського обласного ТЦК та СП Тетяна Камерістова в коментарі телеканалу “Київ24”.
За її словами, теоретичний курс буде обов'язковим, як для хлопців, так і для дівчат, а практичний проходитимуть усі хлопці, а дівчата — за бажанням та за умови відсутності обмежень за станом здоров’я.
“Це обов’язкова дисципліна, теоретична частина якої проходитиме у вишах, а практична підготовка — в навчальних центрах ЗСУ, звичайний військовий вишкіл. Якщо студенти не успішно проходять або не складають, це може призвести до того, що студент буде відрахований. Це фактично буде навчальна дисципліна, включена в курс навчального закладу”, - пояснила Камерістова.
Речниця ТЦК додала, що програма БЗВП передбачає засвоєння найважливіших для потенційних військовослужбовців знань та навичок - домедичну допомогу, тактику, міжнародне гуманітарне право, володіння стрілецькою зброєю.
Усе, що відомо про БЗВП для студентів, а також відповіді на найпоширеніші запитання,читайте в матеріалі ТСН.ua.
![loader](/files/images/preloader.gif)