Компенсація за розміщення ВПО: що змінилося з 1 березня
Компенсація за розміщення ВПО: що змінилося з 1 березня

Компенсація за розміщення ВПО: що змінилося з 1 березня

Компенсація за розміщення ВПО: що змінилося з 1 березня

Пояснення дали в ПФУ.

Через війну, яку розпочала Росія, багато українців змушені були виїхати в більш безпечні регіони та стати внутрішньо переміщеними особами. Громадяни, які розміщують їх безкоштовно, мають право на грошову компенсацію від держави. У Пенсійному фонді України розповіли, що змінилося з 1 березня.

Постановою Кабінету Міністрів України від 31 грудня 2024 року № 1544 «Деякі питання надання державної підтримки внутрішньо переміщеним особам» викладено в новій редакції Порядок компенсації витрат за тимчасове розміщення (перебування) внутрішньо переміщених осіб.

Згідно із зазначеною постановою з 1 березня 2025 року розгляд нових звернень про призначення компенсації витрат за безоплатне розміщення внутрішньо переміщених осіб (ВПО) здійснює Пенсійний фонд України.

Для отримання виплат до органу Пенсійного фонду України подаються повідомлення і заява (встановленої форми).

Документи можуть подаватись у паперовому або електронному вигляді, зокрема через вебпортал електронних послуг Пенсійного фонду України.

Компенсація витрат призначається власнику житлового приміщення на шість місяців та автоматично продовжується на наступні шість місяців після проведення перевірки права на призначення компенсації.

Розмір компенсації – 450 грн на одну розміщену особу.

Компенсація не призначається (не виплачується), якщо:

  • установлено факт родинних зв’язків власника житла з ВПО / членом його сім’ї;
  • отримано інформацію про непроживання ВПО понад місяць у житловому приміщенні, за адресою якого надається компенсація витрат, або установлено факт перебування ВПО за кордоном більше ніж 30 календарних днів підряд на дату проведення перевірки права на отримання компенсації витрат;
  • встановлено факт наведення в заяві або повідомленні недостовірної інформації.

Бувають випадки, коли внутрішньо переміщена особа (ВПО) не звільнена зі зруйнованого через війну підприємства та не має трудової книжки. Нагадаємо, як працевлаштуватися такій особі.

Джерело матеріала
loader
loader