На Сумщині оголосили обов'язкову евакуацію з прикордонних населених пунктів
На Сумщині оголосили обов'язкову евакуацію з прикордонних населених пунктів

На Сумщині оголосили обов'язкову евакуацію з прикордонних населених пунктів

Евакуація у Сумській області (Ілюстративне фото 2024 року: ОВА)

Сумська обласна військова адміністрація ухвалила рішення про обов'язкову евакуацію з восьми населених пунктів Юнаківської та Миропільської громад. Про це повідомив очільник ОВА Володимир Артюх.

"Сьогодні була проведена Рада оборони області, де питання безпекової ситуації було ключовим. Заслуховувалась оцінка обстановки з боку всіх військових структур та сил безпеки. За оперативними даними наших військових, ситуація на кордоні сьогодні напружена, але контрольована", – розповів посадовець.

Він зауважив, що підрозділи армії РФ не перетнули кордон й не захопили жодного населеного пункту на території Сумщини. Артюх закликав жителів області не довіряти російським інформаційно-психологічним спецопераціям та користуватись офіційними джерелами інформації.

Водночас чиновник акцентував, що на прикордонні збільшилася інтенсивність дій диверсійних груп окупантів та застосування керованих авіабомб й FPV-дронів росіян: "Від цих ворожих дій мирне населення можливо захистити, тільки провівши евакуацію жителів прикордоння".

Не уточнюється, про які саме населені пункти Юнаківської та Миропільської громад йдеться.

Синій колір – територія, контрольована ЗСУ у Курській області; сірий – невідомо, під чиїм контролем, так звана "сіра зона" (Мапа: Deepstate)
Синій колір – територія, контрольована ЗСУ у Курській області; сірий – невідомо, під чиїм контролем, так звана "сіра зона" (Мапа: Deepstate)

Найближчим часом планується евакуювати 543 особи, у тому числі й дітей – для цього використовуватимуть сили і засоби Національної поліції та Державної служби з надзвичайних ситуацій у взаємодії зі Збройними Силами України.

Начальник ОВА закликав жителів відповідних прикордонних громад з розумінням поставити до процесу евакуації й не наражати на небезпеку себе та своїх рідних.

"На жаль, є проблема сьогодні: керівники громад та районних військових адміністрацій відмічають, що є люди, які пишуть відмови і не збираються евакуйовуватися. Я прошу цих людей зрозуміти усю серйозність ситуації й прийняти єдине правильне рішення – зберегти своє життя", – наголосив Артюх.

Він додав, що ті, хто не евакуйовується, значно обмежують дії підрозділів ЗСУ зі знищення окупантів.

  • 7 березня 2025 року глава Центру протидії дезінформації Коваленко повідомив, що на прикордонних територіях Сумської області тривають складні бої. Його коментар з’явився після інформації про прорив росіян через український рубіж оборони південніше Суджі в Курській області.
  • 8 березня ЦПД спростував інформацію про масовий прорив росіян на кордоні в Сумській області.
  • 11 березня у Державній прикордонній службі повідомили, що штурмові групи росіян намагаються зайти на територію Сумської області біля населених пунктів Новеньке і Журавка, однак знищуються Силами оборони.
Читайте також
У Генштабі заявили, що звільнення Красильникова не пов'язане з подіями під Курськом
Джерело матеріала
loader
loader