В Україні змінилися правила отримання виплат сім'ями військових, які потрапили в полон: деталі
В Україні змінилися правила отримання виплат сім'ями військових, які потрапили в полон: деталі

В Україні змінилися правила отримання виплат сім'ями військових, які потрапили в полон: деталі

Кабінет міністрів України 15 квітня ухвалив постанову, яка надає військовослужбовцям право самостійно визначати особу, якій нараховуватиметься їхнє грошове забезпечення у разі потрапляння в полон, зникнення безвісти або інтернування.

Про це повідомляє Міністерство оборони України.

У відомстві додали, що документ вдосконалює механізм виплат військовим, що опинилися в надзвичайних обставинах, зокрема:

  • у полоні;
  • у заручниках;
  • інтерновані в нейтральних державах,
  • визнані зниклими безвісти.

Кожен військовий тепер може скласти особисте розпорядження, в якому вкаже людину, що отримуватиме виплати у випадку надзвичайної ситуації. Документ засвідчується командиром частини або нотаріусом і зберігається в особовій справі військовослужбовця.

Як зазначає Міноборони, постанова також визначає:

  • умови початку та припинення виплат;
  • перелік необхідних документів;
  • механізм скасування або оновлення розпорядження;
  • порядок передачі та зберігання документа;
  • доступ ТЦК та СП до держреєстрів для ідентифікації осіб, які мають право на виплати.

Нагадаємо, нещодавно в Україні запустили електронний кабінет військово-лікарської комісії. З 1 квітня усі висновки медичних комісій оформлюватимуть довідки й свідоцтва про хворобу лише в електронному форматі.

Додамо, що 15 квітня в Міноборони повідомили про розширення переліку бойових посад та спеціальностей, до яких можуть приєднатися добровольці за проєктом "Контракт 18-24". Відтепер добровольцям обіцяють не лише мільйонні виплати, але й можливість обрати, ким вони будуть служити.

Теги за темою
Збройні сили України Гроші військові
Джерело матеріала
loader
loader