Кардинал-українець братиме участь у виборах нового Папи
Кардинал-українець братиме участь у виборах нового Папи

Кардинал-українець братиме участь у виборах нового Папи

Кардинал-українець братиме участь у виборах нового Папи

Він наймолодший кардинал у католицькій церкві.

45-річний єпископ українського походження Микола Бичок з Мельбурна буде одним з найвищих католицьких ієрархів світу, якіголосуватимуть за обрання наступного Папи, пише The Guardian.

Наприкінці минулого року покійний Папа Франциск проголосив його кардиналом. Бичок є наймолодшим кардиналом у Католицькій церкві та першим австралійцем, якого було призначено кардиналом після Джорджа Пелла. Він також став восьмим кардиналом з Австралії.

Бичок народився в українському місті Тернопіль. Після закінчення школи він пішов у монастир, а згодом був висвячений на священника у Львові.

Він служив священником у Польщі, США та інших країнах, а в січні 2020 року переїхав до Мельбурна, щоб стати єпархом Української греко-католицької церкви Святих Апостолів Петра і Павла.

Як кардинал віком до 80 років, Бичок увійде до обраного кола католицьких лідерів, які найближчими тижнями зберуться у Ватикані для голосування на конклаві, де обиратимуть нового Папу.

Франциск призначив Бичка кардиналом, оминувши увагою інших відомих католицьких ієрархів Австралії, таких як архиєпископ Сіднея Ентоні Фішер та його мельбурнський колега Пітер Коменсолі.

На церемонії у Ватикані в грудні, коли його проголосили кардиналом, Бичок розповів, що Папа Франциск звернувся до нього українською, промовивши: «Слава Ісусу Христу».

«Це був надзвичайний момент підтримки для мене», — сказав він у інтерв’ю ABC.

Призначення Бичка кардиналом було урочисто відзначене як в Австралії, так і в Україні. Він неодноразово висловлювався про страждання своєї батьківщини з початку вторгнення Росії у 2022 році.

«Це справжній геноцид нашого народу, бо Росія веде війну, з армією, з солдатами, і вони вбивають наших людей», — заявив він у інтерв'ю.

«Ми не можемо святкувати Великдень цього року, не звернувши свої думки й молитви до нашої стражденної Батьківщини — України. Війна продовжує приносити руйнування, біль і розпач. Та навіть тут, у тіні хреста, ми тримаємося обітниці порожнього гробу. Ми живемо в надії, що ця несправедлива агресія буде зупинена, і що буде встановлено справедливий і тривалий мир. Як колись сказав Папа Святий Іван Павло ІІ: Не віддавайте себе у полон розпачу», — йдеться у його великодньому посланні вірянам.

Наразі кардинал УГКЦ Микола Бичок перебуває у паломництві на Святу Землю. Після того він вирушить до Риму, щоб взяти участь у похоронних обрядах Папи Франциска та у Конклаві.

«7 грудня 2024 року, коли мене піднесли до Колегії кардиналів, я попросив Святого Отця молитися за Україну, допомогти звільнити вкрадених українських дітей та молитися за мене у моїй новій місії австралійсько-українського кардинала. Тепер я молюся, щоб Папа Франциск заступився перед Христом за народ Австралії та України, і щоб Бог дарував мені благодать прожити мою місію кардинала Католицької Церкви», – написав кардинал у соцмережах. 

У одному з інтерв'ю на запитання щодо його власних перспектив очолити католицьку церкву Микола Бичок відповів:

«Звісно, що кожен кардинал може бути обраним на Святішого отця. Проте для мене це є щось із меж фантастики. Тому що я ніколи не думав, що я буду обраним на єпископа. Тепер я вже став кардиналом. Потенційно це можливо, але як буде насправді – покаже Бог», – зазначив він.

Джерело матеріала
loader
loader