/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F1%2F19cc514351a2e11198de73a02b570a36.jpg)
Британія розробляє винищувач-невидимку, здатний атакувати об'єкти в глибині Росії
Прототип винищувавча Tempest / © Associated Press
Велика Британія спільно з Японією та Італією працює над створенням винищувача шостого покоління, який у разі війни РФ проти НАТО зможе непомітно для систем ППО дістатись військових цілей на території Росії без дозаправки та атакувати їх.
Про це пише The Telegraph.
Надзвуковий винищувач-невидимка, який у Британії називають Tempest, матиме великі габарити, щоб усередині борту можна було розмістити додаткові паливні баки, значні обсяги корисного навантаження, озброєнь та технічних засобів.
За словами військового аналітика Френсіса Туса, у разі потенційного конфлікту РФ із НАТО на першому тижні війни Tempest, піднявшись у повітря в Британії, вторгнеться в Росію і вдарить по системах протиракетної оборони (ПРО), ППО та авіабаз.
Після цього цей літак зможе знищувати ворожі винищувачі в небі або виконувати завдання підтримки наземних сил. Очікується, що для виконання цієї ролі Tempest зможе скинути на цілі арсенали зброї вибухової дії, які потенційно будуть вдвічі більшими, ніж на американському F-35.
Технологія, що використовується в літаку, гарантує, що він зможе виконувати функції самостійного повітряного комунікаційного вузла. Це дозволить Tempest забезпечити зв’язок для дронів і ракет, що знаходяться поблизу, а також наземних сил і супутників у космосі.
«Ми повинні мати можливість діяти на відстані, де наш зв’язок може бути порушений», — зазначив Джонні Мортон з BAE Systems, найбільшої британської оборонної компанії, яка відповідає за розробку винищувача.
Літак, як зазначає The Telegraph, зможе замінити наявні на озброєнні Королівських ВПС Typhoon та американські F-35A, про придбання якихнещодавно заявило командування британських повітряних сил.
Введення літака в експлуатацію планується у 2035 році в рамках угоди GCAP (Глобальна програма бойової авіації), у якій беруть участь BAE, Rolls-Royce, виробник ракет MBDA та італійська Leonardo.

