Довічне ув’язнення заочно отримав командир 8-го артилерійського полку берегової оборони Чорноморського флоту рф підполковника Дмітрія Жарких. Його визнали винним у скоєнні воєнного злочину, що призвів до численних жертв серед мирного населення Херсона, повідомляють у Службі безпеки України.
Слідство встановило, що в грудні 2022 року Жарких віддав наказ обстріляти центральну частину звільненого Херсона з використанням реактивних систем залпового вогню БМ-21 «Град». Масований удар здійснювали з лівобережжя Херсонщини.
Внаслідок обстрілів було зруйновано житлові будинки, лікарню та інші об’єкти цивільної інфраструктури. Загинули щонайменше 13 мирних жителів, ще понад 60 отримали поранення різного ступеня тяжкості.
Згодом за вбивство мирних людей та знищення інфраструктури командування збройних сил рф «відзначило» дії підрозділу — 8-му артилерійському полку було надано звання «гвардійського».
На підставі зібраних доказів суд визнав Жарких винним у скоєнні воєнних злочинів, що призвели до загибелі цивільного населення.
Розслідування здійснювали працівники СБУ в Херсонській області спільно з Державною прикордонною службою за процесуального керівництва обласної прокуратури.
Раніше повідомлялось, що Служба безпеки України затримала на Дніпропетровщині «крота» Головного розвідувального управління РФ у Держспецтрансслужбі Міноборони України. Як зазначили в СБУ, агентом ГРУ виявився мобілізований до бойової бригади Державної спеціальної транспортної служби оборонного відомства.