Українці, депортовані з РФ до Грузії, оголосили голодування - у МЗС відреагували
Українці, депортовані з РФ до Грузії, оголосили голодування - у МЗС відреагували

Українці, депортовані з РФ до Грузії, оголосили голодування - у МЗС відреагували

Росія суттєво активізувала депортацію українських громадян через кордон із Грузією, що викликало гуманітарну кризу у буферній зоні пункту пропуску "Даріалі". Україна активно працює з Грузією та Молдовою для пошуку якнайшвидшого рішення для транзиту українців, які утримуються на російсько-грузинському кордоні, через молдавську територію. Про це повідомила прес-служба Міністерства закордонних справ України у коментарі РБК-Україна.

Як зазначили у відомстві, завдяки заходам, вжитим МЗС спільно з компетентними органами України, з кінця червня до цього дня вже вдалося організувати виїзд 44 громадян України із буферної зони російсько-грузинського кордону. Водночас Росія продовжила надсилати більше депортованих, що може свідчити про цілеспрямовану російську операцію. Наразі у буферній зоні пункту пропуску "Даріалі" перебувають 96 громадян України.

- Наша держава готова забирати своїх людей безпосередньо, а не в обхід через Грузію та Молдову. На сьогодні констатуємо, що РФ ігнорує цей заклик, що також свідчить про свідоме бажання Москви створити гуманітарну кризу на російсько-грузинському кордоні, - зазначили у відомстві.

Там розповіли, що більшість українських громадян, яких РФ депортує на кордон із Грузією – це люди, які попередньо притягувалися до кримінальної відповідальності. Серед них є як ті, хто відбував покарання на тимчасово окупованих територіях України та був примусово переміщений на територію РФ, так і громадян України, які перебували на території РФ та були засуджені за скоєні там злочини.

У МЗС також нагадали, що пункт "Даріалі" використовувався для повернення депортованих громадян України та у попередні роки. Проблема набула особливої гостроти протягом липня внаслідок значної інтенсифікації видворення Росією громадян України через цей пункт пропуску у червні, а також призупинення на певному етапі Молдови транзиту осіб зазначеної категорії.

Громадяни України опинилися в буферній зоні грузино-російського кордону у вкрай складному становищі, оскільки грузинська сторона висловила готовність забезпечити організоване перевезення цих громадян до аеропорту Тбілісі лише після підтвердження молдавською стороною готовності прийняти їх як країна транзиту.

Як розповіли у відомстві, 5 серпня посольство України в Грузії отримало звернення від п'яти громадян України, які були депортовані з території РФ і тимчасово утримуються в пункті пропуску "Даріалі", про початок безстрокового голодування з вимогою дозволити їм перетнути кордон Грузії. До голодування приєднуються й інші громадяни, які перебувають у цьому пункті пропуску.

У МЗС також зазначили, що, отримавши інформацію про початок голодування, консули посольства України в Грузії негайно вирушили на кордон для зустрічі з громадянами України в пункті пропуску "Даріалі" та звернулися до грузинської сторони з вимогою невідкладного та безперешкодного доступу. Консули перебувають на постійному зв'язку з громадянами України, які перебувають у пункті пропуску "Даріали", включаючи тих, хто оголосив голодування.

  • 5 серпня п'ятеро українців, яких утримують у підвальному приміщенні грузинського прикордонного пункту пропуску "Даріалі" на кордоні з Росією, оголосили безстрокове голодування.
  • 19 липня Україна вимагає від Росії припинити використовувати депортацію громадян України до Грузії як зброю. Київ вимагає від РФ привозити українців, яких хочуть депортувати безпосередньо до українського кордону.
Теги за темою
Грузія
Джерело матеріала
loader
loader