Американський сенатор-республіканець Ліндсі Грем заявив, що у питанні закупівлі Європою російської нафти усе залежить від Угорщини та Словаччини. У соцмережі X він наголосив, що вони мають незабаром взяти на себе зобов'язання допомогти припинити війну в Україні, а якщо ж ні, то будуть наслідки.
Грем написав, що президент Дональд Трамп правий, коли вимагає від європейців припинити купувати нафту з РФ. Водночас гарна новина, за його словами, полягає в тому, що Європа "суттєво скоротила свої закупівлі російської нафти та газу".
"Що стосується купівлі російської нафти, то зараз практично все залежить від Угорщини та Словаччини. Я сподіваюся і очікую, що вони незабаром візьмуть на себе зобов'язання допомогти нам припинити цю кровопролиття. Якщо ні, то наслідки мають бути і будуть", — наголосив він.
Раніше міністр фінансів США Скотт Бессент вважає, що війна в Україні закінчиться протягом 2-3 місяців, якщо Європа запровадить вторинні санкції проти покупців нафти з РФ. За його словами, це відріже Москві основне джерело доходів. Також ЗМІ писали, що Євросоюз в рамках 19-го пакету антиросійських санкцій розглядає можливість запровадження обмежень проти компаній в Індії та Китаї, які сприяють торгівлі нафтою з РФ.