Новий премʼєр Франції обіцяє бюджет без заходів жорсткої економії
Прем'єр-міністр Франції Себастьєн Лекорню пообіцяв, що "абсолютно не збирається" пропонувати бюджет жорсткої економії, що призвело до відставки його попередника Франсуа Байру.
Про це повідомляє "Європейська правда" з посиланням на AFP.
Лекорню сказав у пʼятницю, що планує призначити міністрів до свого уряду "до початку сесії парламенту", яка розпочнеться 1 жовтня.
"Я хочу продовжити роботу над проєктом бюджету.
Міністри, які хочуть приєднатися до уряду, повинні будуть його підтримати", – додав він.
Французький премʼєр також запевнив, що "підготовка бюджету жорсткої економії та соціального регресу не може бути предметом обговорення".
Він сказав, що його бюджет передбачатиме дефіцит у розмірі 4,7% ВВП, який до 2029 року має опуститись з 3%, відповідно до правил єврозони, і враховуватиме результати його консультацій з профспілками та політичними силами.
Хоча ЗМІ раніше повідомили, що Лекорню нібито відкритий до підвищення податку для найбагатших французів, він сказав у пʼятницю, що не вважає таку ініціативу "найкращою відповіддю".
Більшість французів не вірять, що Лекорню вдасться вирішити проблему, з якою не впорався його попередник – знайти компроміс із фракціями у парламенті, щоб затвердити бюджет і не отримати вотуму недовіри.

