Після зустрічі з Дональдом Трампом лідер Китаю Сі Цзіньпін зустрінеться з канадським премʼєром Марком Карні. Зустріч відбудеться у Південній Кореї у пʼятницю о 16:00 за місцевим часом (9:00 за Києвом), пише Reuters.
Карні прибув до Азії на початку цього тижня, щоб поглибити торговельні та безпекові зв'язки в регіоні, адже Канада намагається зменшити свою величезну залежність від США та шукає нові ринки. Китай є другим за величиною торговельним партнером Канади після США.
За часів Джастіна Трюдо у Китаї стратили кількох громадян Канади, а канадські спецслужби встановили, що Пекін встручався у федеральні вибори. Окрім цього, Сі публічно критикував Трюдо.
Новий премʼєр Карні наголосив на необхідності відновлення широкої взаємодії з Китаєм. Під час візиту глави МЗС Канади Аніти Ананд до Пекіна кілька тижнів тому її колега Ван І заявив, що КНР сподівається покращити комунікацію, усунути перешкоди та відновити взаємну довіру з Канадою.
Нагадаємо, сьогодні відбуласьзустріч Трампа та Сі у Південній Кореї. Оцінюючи підсумки зустрічі, у CNN наголосили, що американський лідер пішов на надзвичайну поступку, адже знизив тарифи на китайські товари. Водночас Reuters, оцінюючи результати зустрічі Трампа з Сі писало про тактичне перемир'я, а не серйозне перезавантаження між США та Китаєм, зазначаючи, що навіть ця тактична розрядка є неповною.
