У понеділок, 3 листопада, у історичному центрі Рима біля Колізею стався частковий обвал вежі Торре-дей-Конті, яка перебуває на реконструкції. Під час робіт постраждали працівники, один із них досі залишається під завалами. Про це повідомляє агентство ANSA.
За попередніми даними, у момент інциденту на об’єкті працювали 11 осіб. Одного 64-річного робітника з тяжкими травмами доставили до лікарні після того, як рятувальникам вдалося витягти його з-під уламків. Ще двоє отримали легкі поранення та не потребували госпіталізації. За інформацією медиків, під завалами залишається ще одна людина, яка перебуває у свідомості.
Рятувальники зафіксували два обвали конструкції. Другий відбувся саме тоді, коли пожежники намагалися звільнити постраждалого. Через повторне руйнування операцію тимчасово зупинили, щоб оцінити стабільність споруди. Один із рятувальників отримав подразнення очей та був направлений до офтальмологічного відділення.
Dramatic scenes in Rome as mediaeval landmark Torre di Conti partially collapses.pic.twitter.com/dcfkI8TtsL
— Wanted in Rome (@wantedinrome) November 3, 2025
Префект Рима Ламберто Джанніні заявив, що роботи з порятунку тривають:
Торре-дей-Конті — середньовічна оборонна башта, зведена на початку XIII століття за понтифікату Інокентія III. Після землетрусу 1349 року споруда втратила житлову функцію, а пізніше її верхня частина також обвалилася. У XVII столітті нижню секцію укріпили контрфорсами за ініціативою Папи Олександра VIII. До сьогодні збереглися 29 метрів конструкції, які нині перебувають у процесі реставрації.
За інформацією рятувальників, робітники перебували на риштуваннях і опинилися заблокованими після раптового обвалу. Декількох людей спустили автодрабиною. На місці працюють три оперативні групи пожежної служби, дві автодрабини та спеціальні підрозділи. Район тимчасово перекритий для транспорту та пішоходів.
Серед можливих причин інциденту розглядають внутрішнє руйнування конструкції. Розслідування ведуть карабінери та техніки місцевого управління охорони здоров’я.
Нагадаємо, у вересні в місті Сідоарджо, провінція Східна Ява, обвалилася будівля ісламського інтернату «Аль-Хозіні». Трагедія сталася під час післяобідньої молитви, коли всередині перебували сотні учнів. За даними індонезійського агентства з ліквідації наслідків стихійних лих, загинула 61 людина, серед них — 54 учні.
