/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F4%2Fe86c809516e55dedb6c398b7bbc76811.jpg)
ЗМІ: На російському полігоні вибухнула гіперзвукова ракета, ймовірно, був невдалий запуск
У РФ опублікували відео начебто невдалого запуску міжконтинентальної балістичної ракети УР-100Н з гіперзвуковим бойовим блоком "Авангард".
Деталі: Медіа Astra повідомило, що над містом Ясний в Оренбурзькій області, де знаходиться однойменна пускова база, піднялася хмара фіолетового диму.
Як стверджують місцеві жителі, причиною став невдалий запуск ракети — вона вибухнула у повітрі.
Відомо, що в Ясному розташовано ракетне з'єднання 13-ї ракетної дивізії ракетних військ стратегічного призначення (РВСП) РФ.
Це одна з 11 точок на території РФ, звідки може здійснюватися запуск ракет наземного базування високої дальності, у тому числі оснащених ядерними боєголовками.
"Мілітарний", проаналізувавши відео пише, що під час польоту на борту ракети відбувся вибух, в результаті чого вона втратила керування та впала на землю.
Після цього вибухнула решта невикористаного ракетного палива.
Масштабна помаранчева хмара, яка утворилась у результаті, свідчить про те, що це була рідкопаливна ракета.
Дослівно "Мілітарний": "Відомо, що на цьому ракетному майданчику використовувались радянські міжконтинентальні балістичні ракети Р-36М2 "Воєвода".
Починаючи з 2019 року, почали заміщувати ракетним комплексом із керованим гіперзвуковим бойовим блоком "Авангард".
У 2022 році на комплекс "Авангард" переозброїли один з полків 13-ї дивізії".
Деталі: За даними ЗМІ, носієм бойового блоку "Авангард" потенційно можуть бути дві ракети: радянська УР-100Н та російська міжконтинентальна балістична ракета РС-28 "Сармат".
Однак використання РС-28 "Сармат" малоймовірне, оскільки, попри російську заяву про прийняття ракети на озброєння у 2023 році, її продовжують переслідувати численні катастрофічні невдачі при випробувальних пусках.

