Роспропаганда поширює фейки про "звірства ЗСУ" у Миргороді
Роспропаганда поширює фейки про "звірства ЗСУ" у Миргороді

Роспропаганда поширює фейки про "звірства ЗСУ" у Миргороді

Російські пропагандистські ресурси запустили чергову хвилю фейків про "звірства ЗСУ" у Мирнограді. При цьому жодних доказів цих звинувачень немає, а їхні історії ґрунтуються на свідченнях одного мешканця окупованої території. Про це повідомляє Центр протидії дезінформації при РНБО.

- Центр фіксує продовження дезінформаційної кампанії РФ проти ЗСУ. Російські пропагандистські ресурси стверджують, що українські військові цілеспрямовано нібито морили голодом населення Мирнограда, обстрілюючи тих, хто доставляв продовольство. Крім того, вони розповсюджують твердження, що мирні жителі стали "мішенню для всіх видів озброєння", - розповіли у ЦПД.

Як і раніше, жодних доказів цих "злочинів" немає. Усі матеріали базуються на оповіданнях одного місцевого мешканця, який зараз перебуває на окупованій території та залежить від російських військових. У центрі наголошують. що систематичне поширення таких фейків допомагає Кремлю виправдовувати продовження війни проти України та відволікати увагу світу від злочинів російських військ.

  • Раніше пропагандисти РФ почали активно поширювати у соцмережах створені за допомогою штучного інтелекту заяви нібито українських чиновників та військових. Причому "спікери" у цих відео створені карикатурно товстими.
  • 28 січня у ЦПД заявили, щоповідомлення про продаж генераторів, які Україна отримала від Польщі як гуманітарну допомогу, не відповідають дійсності.
Джерело матеріала
loader
loader