/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F432%2F17dad4738279b1fa1ae9fd1b121c140a.png)
"Мрію про третину": демографка Лібанова про повернення українців після війни
Після закінчення російсько-української війни не всі біженці повернуться до України, проте це не є надмірною проблемою. Про це в інтерв'ю для LIGA.net розповіла директорка Інституту демографії і соцдосліджень імені М.В. Птухи Національної академії наук Елла Лібанова.
Читайте також
РПЦ вербує українських біженців. І Європа дає на це гроші: репортаж LIGA.net
"
На думку Лібанової, Україна не повинна намагатися повернути кожного українця, це є нереальним. Проте може бути корисним для держави сформувати діаспору на зразок ізраїльської, польської, вірменської тощо.
"
- У червні 2025 року в розмові з LIGA.net Лібанова зазначала, що в Польщі та Чехії до українських біженців погіршується ставлення.
У серпні 2025 року LIGA.net проаналізувала, як живуть українські біженці в Німеччині та розібралася, чому їм складно знайти роботу у цій країні.
- З 5 березня 2026-го в Польщі набрав чинності новий закон для громадян України: нові правила підтримки передбачають менше соцвиплат, інші вимоги до PESEL й обмеження безоплатної медицини.

