/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F9%2F3a385babf6b439e0375521fc85f5b775.png)
ТЦК з'являться за кордоном: де чатуватимуть на українських чоловіків
Українські чоловіки, які тимчасово перебувають у країнах Європи, можуть стикнутися з новими викликами - перевіркою військово-облікових документів під час отримання консульських послуг. Така ініціатива має на меті залучити до захисту країни тих, хто покинув її нелегально або свідомо ухиляється від військового обліку.
Останнім часом ведуться активні обговорення щодо появи представників Сил оборони України поблизу консульств та дипломатичних установ за кордоном, заявив спікер ТрО Медіа Олександр Мусієнко. Він наголосив, що рекрутери можуть діяти в місцях, де найбільше концентруються військовозобов’язані українці, насамперед у західноєвропейських країнах.
Ключові аспекти:
- Присутність рекрутерів біля дипустанов. Фахівці можуть бути біля консульств та точок обслуговування, де здійснюється оформлення або продовження закордонних паспортів.
- Перевірка статусу. У чоловіків, які звертаються за консульськими послугами, перевірятимуть наявність військового-облікових документів та легальність виїзду за кордон.
- Впровадження санкцій. У разі порушення законодавства чи відсутності військово-облікових документів доступ до консульських послуг може бути обмежений.
- Важливість повернення. Основний акцент робиться на тому, щоб закликати громадян повернутися до України і долучитися до її оборони.
Що стоїть за цією ініціативою?
Олександр Мусієнко підкреслив, що держава працює над створенням нових механізмів, які б мотивували чоловіків до виконання військового обов’язку. Йдеться не про радикальні заходи чи силову мобілізацію на вулицях європейських міст. Натомість це спроба наслідувати системний підхід, спрямований на те, щоб забезпечити виконання відповідальності перед Україною. Ідея полягає в тому, щоб зробити отримання консульських послуг за кордоном залежним від правової врегульованості відносин із територіальними центрами комплектування.
Такі кроки - лише частина ширшої стратегії держави, яка прагне збільшувати мобілізаційний ресурс та встановлювати рівні умови для всіх громадян. Повернення чоловіків, які раніше виїхали нелегально чи уникнули обліку, розглядається як важливий елемент у забезпеченні безпеки та зміцненні обороноздатності країни.
Раніше портал Знай писав, що мобілізацію можуть знизити до нового віку: експерт назвав головну умову, без якої це стане катастрофою.
Крім того, ми повідомляли, що більше не перепливають Тису: ухилянти змінили тактику втечі за кордон.
Також портал інформував, що "бусифікація" нікуди не піде: як зміниться мобілізація.

