В дитсадках виявили спалах небезпечної інфекції
В дитсадках виявили спалах небезпечної інфекції

В дитсадках виявили спалах небезпечної інфекції

У Львові п’ятеро дітей віком від 3 до 6 років, які відвідують один із дитячих садків, були госпіталізовані з ознаками кишкової інфекції. За фактом інциденту правоохоронці розпочали кримінальне провадження, повідомили у прес-службі обласної поліції.

У дитячому садочку, фото: youtube

Як зазначили у відомстві, 6 травня до правоохоронних органів надійшла інформація від заступника директора з медичної частини Львівської обласної інфекційної клінічної лікарні про надходження до медзакладу кількох дітей з однаковими симптомами.

Згодом з’ясувалося, що всі хворі є вихованцями одного дошкільного закладу Львова. Наразі слідчі проводять необхідні першочергові заходи та призначили низку експертиз для встановлення обставин інциденту.

Кримінальне провадження відкрито за статтею про порушення санітарних правил і норм, що могло призвести до поширення інфекційного захворювання серед дітей. Санкція статті передбачає покарання у вигляді позбавлення волі строком до трьох років.

За попередньою інформацією, у дітей підозрюють ротавірусну інфекцію, однак остаточний діагноз фахівці зможуть підтвердити лише після отримання результатів лабораторних аналізів. Медичний директор інфекційної лікарні Андрій Орфін повідомив, що всі госпіталізовані діти мають схожі симптоми - високу температуру, блювання, діарею та сильну слабкість.

У департаменті освіти та культури зазначили, що хворі перебувають під постійним наглядом лікарів. Решта дітей продовжують відвідувати дитячий садок, їхній стан оцінюється як задовільний.

Лікарня, фото: скріншот з відео

Батьки вихованців повідомили, що йдеться про дошкільний заклад №183 у районі Сихів. Одна з матерів, Юлія Василина, розповіла, що у її дитини спочатку піднялася температура майже до 40 градусів, яка трималася кілька днів, а потім з’явилися блювання та сильний розлад шлунка.

За словами жінки, дитина була сильно ослаблена та практично не вставала з ліжка. Вона висловила сподівання, що фахівці зможуть встановити точну причину спалаху інфекції, аби уникнути подібних випадків у майбутньому.

  • Раніше казали, що із цих грибів не можна варити суп: можна навіть отруїтися.
  • "Знай" також писав, у чому користь черемші та кому її не можна їсти.
  • Крім того повідомлялося, про фрукт, який допоможе швидко заснути.
Джерело матеріала
loader
loader