Прем’єр Угорщини вимагає, щоб Орбан взяв відповідальність за рейд проти інкасаторів Ощадбанку
Прем’єр Угорщини вимагає, щоб Орбан взяв відповідальність за рейд проти інкасаторів Ощадбанку

Прем’єр Угорщини вимагає, щоб Орбан взяв відповідальність за рейд проти інкасаторів Ощадбанку

Прем'єр-міністр Угорщини Петер Мадяр відреагував на публікацію угорських ЗМІ, які підтвердили відповідальність колишнього прем'єра Віктора Орбана за операцію із захоплення українських інкасаторів та майна Ощадбанку у березні.

Деталі: Зокрема, Мадяр заявив, що Орбан керував роботою правоохоронних органів та спецслужб у ручному режимі, ініціювавши проведення рейду проти Ощадбанку.

Пряма мова: "Віктор Орбан особисто керував роботою правоохоронних органів та спецслужб.

Він сам міг приймати рішення про проведення рейдів або ж про затягування розслідувань.

Він має взяти на себе відповідальність".

Деталі: Заява Мадяра з'явилася після публікації розслідування Telex щодо українського "золотого конвою" – операції із захоплення інкасаторів та коштів Ощадбанку 5 березня біля Будапешта.

У публікації йдеться про те, що експрем'єр Віктор Орбан особисто стояв за наказом провести рейд та навіть назвав конкретну дату його проведення.

При цьому операція не мала жодного юридичного підґрунтя, а була виключно політичним прорахунком та способом тиску на Україну задля розблокування нафтопроводу "Дружба".

Що було раніше: 6 травня угорська сторона повернула Україні гроші та цінності Ощадбанку, які були захоплені у Будапешті у березні.

Це відбулось після того, як партія Віктора Орбана "Фідес" програла на виборах.

Знати більше: "Угорський "гоп-стоп" та мовчання ЄС.

Як Орбан узаконив пограбування українців та що буде далі".

Джерело матеріала
loader
loader