Apple випускає бета-версії iOS 26.6.1 та iPadOS 26.6.1 з виправленнями безпеки
Вчора Apple випустила нові бета-версії iOS 26.6.1 та iPadOS 26.6.1, які доступні розробникам та публічним бета-тестерам. Бета-версії iOS та iPadOS 26.6.1 вийшли через два тижні після запуску iOS 26.6, оновлення, яке додало оптимізації Spotlight перед iOS 27. iOS 26.6.1 та iPadOS 26.6.1 можна завантажити на відповідні iPhone та iPad бездротовим способом, перейшовши в Налаштування > Загальні > Оновлення програмного забезпечення.
Згідно з примітками до випуску Apple, iOS 26.6.1 містить виправлення безпеки для iPhone та iPad. Оновлення доступні лише в бета-версії наразі. На цьому Apple завершує роботу над iOS 26, оскільки iOS 27 буде запущено приблизно через місяць. iOS 27 доступна для розробників та публічних бета-тестерів перед публічним дебютом.
“Окремий інтерес викликає те, що iOS 26.6.1 з’явилася практично одразу після виявлення проблеми з автоматизаціями Shortcuts. Після встановлення iOS 26.6 деякі автоматизації перестали коректно запускатися, причому проблема торкнулася не лише окремих програм. Розробники застосунків, які активно використовують Shortcuts, вже зверталися до Apple з проханням якнайшвидше виправити помилку, а поява 26.6.1 стала одним із перших сигналів, що компанія справді працює над швидким виправленням”, — зазначає Telegram-канал One Sec App.
Паралельно Apple готує цілу серію невеликих захисних оновлень для різних поколінь своїх операційних систем. Разом із гілкою iOS 26 компанія тестувала iOS 18.7.10 для старіших iPhone та iPad, а для Mac готувала macOS 26.6.2. Тобто нинішня активність Apple стосується не лише актуальної платформи, а й пристроїв, які залишаються на попередньому поколінні ПЗ.
“Таймінг оновлення також заслуговує на увагу. Попередня версія iOS 26.6 вийшла 27 липня, а вже через приблизно два тижні Apple почала тестувати наступний патч. Такий короткий проміжок для версії з індексом .1 свідчить, що компанії було потрібно швидко допрацювати поточну гілку системи замість того, щоб чекати на велике осіннє оновлення. Це особливо важливо для виправлень, які не можуть бути відкладені до наступного покоління iOS”, — пише Macrumors.
Ще один важливий момент стосується самої політики Apple щодо розкриття вразливостей. На момент появи перших повідомлень про iOS 26.6.1 компанія не оприлюднила конкретний список CVE або технічний опис виправлених проблем. Apple зазвичай не розкриває такі подробиці до завершення розслідування та підготовки патчів, тому відсутність детального переліку не означає, що оновлення не містить серйозних змін на рівні безпеки.
“При цьому Apple продовжує підтримувати паралельні програмні гілки. Користувачі старіших сумісних пристроїв не обов’язково повинні переходити на нове покоління системи, щоб отримувати захисні патчі: поява iOS 18.7.10 та iPadOS 18.7.10 показує, що компанія продовжує випускати окремі оновлення для попередньої платформи. Це особливо актуально для власників пристроїв, які не можуть або не хочуть переходити на новішу версію iOS”, — відмічає Apple Insider.
Цікаво, що нинішній цикл оновлень відбувається на тлі ширшого посилення уваги Apple до швидкості виправлення вразливостей. У червні компанія вже скоротила інтервал між підготовкою та поширенням частини патчів, випустивши iOS 26.5.2 раніше за запланований графік. Такий підхід дозволяє не чекати великого системного релізу, якщо окрему проблему потрібно закрити якомога швидше. Наразі Apple не повідомила, чи буде iOS 26.6.1 містити якісь помітні для користувача нові функції.
Джерело: Macrumors

