Дата народження
16 липня 1937
Країна
Україна
Соцмережі
1235

Ада Роговцева

Радянська і українська актриса театру і кіно. Герой України, Народна артистка СРСР, лауреат Державної премії України імені Олександра Довженка. Її ролі обчислюються сотнями, з останніх: роль в серіалі "Кільце з рубіном" і в театральній роботі "Якого біса!" (2018 рік).

Дата народження:
16.07.1937 р.
Рідне місто:
Глухів (Сумська область)

Справжнє прізвище актриси - Роговець.

Родовід артистки досить незвичайний. До Другої світової війни її батько служив у НКВД. У воєнний період він працював в особистій охороні Микити Хрущова. Мати Ади була агрономом.

Здобувши середню освіту в Полтаві, Ада Роговцева переїхала до Києва. Там вона вступила до театрального інституту ім. І. Карпенка-Карого (КНУТКТ).

У 1959-му році дівчина закінчила ВНЗ і увійшла в трупу Національного академічного театру російської драми ім. Лесі Українки. Там Ада Роговцева пропрацювала 35 років.

Після відходу з театру російської драми Ада Роговцева почала співпрацювати і гастролювати з багатьма камерними театрами України та Росії.

У 1994-му році вона стала актрисою трупи Київського академічного театру драми і комедії на Лівому березі Дніпра. Роботу в ньому Ада Роговцева завершила в 1997-му році. У нього вона знову повернулася через 10 років і пропрацювала до 2012-го року. До трупи театру на Лівобережній Ада Роговцева знову долучилася у 2016-му році, виступивши в аншлаговій виставі «Вася повинен зателефонувати».

Варто зазначити, що бурхливу театральну діяльність актриса поєднує зі зйомками в кіно.

Уперше на екранах Ада Роговцева з'явилася в картині «Кривавий світанок», прем'єра якої відбулася в 1956-му році. У цій стрічці Ада Роговцева зіграла роль Гафійки Волик.

Зліт популярності Роговцевої почався в 1972-му році, після виходу фільму «Приборкання вогню». У ньому Ада зіграла Наталю Башкирцеву.

Однією зі знакових робіт актриси стала роль Анни Кафтанової в серіалі «Вічний поклик» (1973 г.).

У 2012-му році на екрани вийшов документальний фільм про українську актрису. Картина отримала назву «Вічний поклик Ади Роговцевої». Її трансляція здійснювалася на «Первом канале» (Росія).

Ада Роговцева також проявила себе як автор прози і поезії, видавши кілька книг.
Протягом тривалого часу актриса викладала в театральному університеті, а також в університеті культури і мистецтва.

Особисте життя

Чоловіком Ади Роговцевої є актор Костянтин Степанков. Її чоловік пішов з життя у 2004-му році.

У 1962-му році у пари народився син Костянтин, який став надалі актором і режисером. Він також брав участь у ліквідації наслідків вибуху на Чорнобильській АЕС. У 2012-му році син Роговцевої помер. Від нього залишилася внучка Дарина.
У 1972-му році в родині народилася дочка Катерина. Вона також стала актрисою і театральним драматургом. Вона подарувала батькам двох онуків - Олексія і Матвія.

Статок

Інформація про доходи актриси відсутня в відкритих джерелах.

Дата народження
16 липня 1937
Країна
Україна
Соцмережі