Дата народження
17 березня 1968
Країна
Україна
Соцмережі

Альберт Кононенко

Кононенко Альберт Васильович: один з найбагатших депутатів Харківської обласної ради, якого підозрюють у земельних махінаціях

Кононенко Альберт Васильович — депутат, який потрапив на сайт "Миротворець" через підозри прокуратури в участі у так званій "корпоративній схемі".

  1. Біографія
  2. Освіта
  3. Сім’я
  4. Кар’єра
  5. Компромат
  6. Декларація
  7. Посилання
  8. Відео

Біографія

Альберт Васильович Кононенко народився 17 березня 1968 року у місті Майкоп (Краснодарський край, Російська Федерація).

Освіта

Альберт має дві вищі освіти: економіста (Харківський національний університет ім. В. Н. Каразіна) та юриста (Національний університет "Юридична академія України ім. Ярослава Мудрого").

Сім’я

Кононенко перебуває у шлюбі. Дружину звуть Валерія. У Альберта є дочка Луїза.

Кар'єра

Про професійну кар'єру Кононенко в офіційній біографії інформації небагато.

Згідно з Єдиним державним реєстром юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань, Альберт Кононенко у 2003 році зареєструвався як фізична особа-підприємець.

Основним видом діяльності було надання індивідуальних послуг. У 2005 році Кононенко припинив підприємницьку діяльність. На даний момент він значиться як юрист благодійного фонду "Слобожанщина".

З 2008 по 2014 рік Альберт обіймав посаду помічника народного депутата. На громадських засадах у шостому скликанні парламенту (2007 — 2012) він працював у "бютівця" Павла Костенка, а в сьомому (2012 — 2014) у Андрія Пінчука з Партії регіонів.

Кононенко двічі обирався до органів місцевого управління. У 2006 році він став депутатом Харківської районної ради, а у 2015-му — Харківської обласної ради від партії "Відродження".

Депутат входить до складу постійної комісії з питань аграрної політики, земельних відносин та природокористування. За Кононенко закріплений Харківський район.

Крім того, він є головою тимчасової контрольної комісії з питань моніторингу ефективного і раціонального використання природних ресурсів та здійснення контролю за використанням та охороною надр, дотриманням законодавства про охорону навколишнього природного середовища області.

Альберт Кононенко — член Харківської міської громадської організації "Центр соціальної реабілітації "Нарконон".

Компромат

У 2017 році невідомі облили автомобіль депутата кислотою. Постраждав капот, дах та двері машини. За даним фактом було відкрито кримінальне провадження за ч.1 ст.194 (умисне пошкодження майна) КК України.

Кононенко тоді заявив, що "це лише мала частина спрямованої на мене атаки певними особистостями, чиї імена скоро стануть відомими і загальними"

У 2018 році прокуратура оголосила "підозру Кононенку через участь у махінації на 400 мільйонів гривень". Депутата підозрювали у земельних махінаціях за так званою "кооперативною схемою". "Після оголошення підозри фігурант кримінального провадження виїхав до Російської Федерації".

За попередніми даними слідства депутат обласної ради "був одним із співзасновників кооперативу, який безкоштовно отримав землю для забезпечення житлом учасників кооперативу. Так все було на папері.

А насправді ж земля, незаконно отримана "кооперативщиками", була розділена на ділянки по 0,2 га і розпродана під приватну забудову. Збитки суспільству склали понад 400 мільйонів гривень".

При цьому повідомлялося, що Кононенко поїхав до Росії цілком легально, так як на той момент суд не обрав для нього запобіжний захід. 

В обласній прокуратурі повідомили, що направили "повний пакет документів для звернення в Інтерпол з метою оголошення підозрюваного в міжнародний розшук". У зв'язку з цією підозрою Альберт Кононенко потрапив в базу "Миротворця".

У серпні 2019 року у себе на сторінці в Фейсбук депутат розмістив лист, який було направлено на ім'я заступника Генерального прокурора Анжели Стрижевської.

У ньому Кононенко підтвердив пред'явлення йому підозри, назвавши це тиском на нього. Дії прокуратури Харківської області Кононенко назвав неправомірними.

У ЗМІ також повідомлялося, що "Кононенко виступав на захист незаконного будівництва в Немишлянському районі, яке вдалося зупинити” зусиллями активістів. “Як чесний "відродженець" він захищав Тетяну Цибульник, яку звинувачують у приховуванні майна від декларування".

За даними громадського руху "Чесно" депутат прогулює сесії обласної ради.

Декларація

У березні 2019 року Альберт Кононенко опублікував електронну декларацію за 2018 рік.

Депутат у спільній власності з родичами має у місті Харків квартиру (55.8 кв.м.). Його дружина у 100% власності володіє квартирою у Харкові (84,3 кв.м.), а у спільній власності їй належить ще одна харківська квартира (67,2 кв.м.). Також Валерія володіє недобудованими квартирою (135 кв.м.) та двома паркомісцями.

З цінного рухомого майна подружжю Кононенко належать наручні годинники швейцарського виробництва у кількості шести штук. Зі своєю донькою Альберт у спільній власності володіє двома автомобілями: Toyota Camry 2013 року випуску і Mercedes-Benz ML 350 2010 року випуску.

За дорученням депутат їздить на автомобілі Lexus LX 470 2004 року випуску, яка записана на матір політика. Валерія Кононенко пересувається на Skoda Fabia 2002 року випуску.

Зарплата Альберта у благодійному фонді "Слобожанщина" склала 35 тисяч. За 2018 рік дохід від відчуження нерухомого майна подружжя Кононенко склав 16 мільйонів. За продаж рухомого майна Альберт і Валерія отримали 328,8 тисячі гривень.

У банку депутат обласної ради зберігає 1375 доларів, 103 євро та 15,5 тисячі гривень. Готівковими коштами він задекларував 14,7 тисячі гривень. За договором поруки Альберт і Валерія отримали 27,7 мільйона гривень.

Боргове зобов'язання принесло їм 350 тисяч євро і 760 тисяч доларів. Боргове зобов'язання за рішенням суду — 1,2 мільйона гривень. Зобов'язання за договором участі в будівництві — 323,9 тисячі доларів.

Третім особам Кононенко позичив 4 мільйони доларів, 850 тисяч євро і 289,8 тисячі гривень.

Посилання

Facebook

Відео

Дата народження
17 березня 1968
Країна
Україна
Соцмережі