Дата народження
18 вересня 1994
Країна
Україна
Соцмережі

Аліна Цвілій

Українська легкоатлетка, яка спеціалізується у спортивній ходьбі, срібна призерка чемпіонату Європи 2018 року зі спортивної ходьби на 50 кілометрів. Студентка Переяслав-Хмельницького педагогічного університету.

Біографія

Аліна Цвілій - українська легкоатлетка. Народилася в 1994 році. Є випускницею української системи дитячих і юнацьких спортивних шкіл. У підліткові роки вибирає в якості спеціалізації спортивну ходьбу. Паралельно зі спортивною кар'єрою Аліна Цвілій здобуває вищу освіту в педагогічному університеті Переяслав-Хмельницького.

Кар'єра

Аліна Цвілій починає професійні виступи в 2010 році. Тоді юна спортсменка виступає на Юнацьких Олімпійських іграх, за підсумками яких стає шостою. У тому ж році вперше виграє золото на національних змаганнях. У 2011 році легкоатлетка бере участь в Чемпіонаті світу серед юніорів і займає 4 місце.

Аліна Цвілій багаторазово входить в десятку кращих спортсменок за підсумками змагань зі спортивної ходьби на 50 кілометрів. Успішно виступає на Чемпіонатах світу, Кубку планети і Універсіаді.

Широке визнання Аліна Цвілій заслуговує в 2018 році, коли виграє срібну медаль на Чемпіонаті Європи зі спортивної ходьби.

Досягнення

Аліна Цвілій - одна з найбільш успішних легкоатлеток сучасної України. Багаторазова чемпіонка країни, призерка Чемпіонату Європи. Є рекордсменкою України за швидкістю проходження дистанції 50 кілометрів - 4 години 12 хвилин.

Чутки і скандали

Аліна Цвілій викликала суспільний резонанс в 2018 році. Тоді чемпіонка заявила, що «спортивна ходьба - це знущання над жінками». Слова спортсменки були схвалені частиною фанатів спорту, а деякі звинуватили її в непрофесіоналізмі, неетичності і мізогінії.

Статки і джерела доходів

Аліна Цвілій отримала кілька десятків тисяч доларів в якості призових за свої перемоги на численних змаганнях. Також спортсменка отримує заробітну плату від Міністерств спорту, розмір якої оцінюється приблизно в 200 тисяч гривень на рік.

Особисте життя і сім'я

Чемпіонка перебуває у шлюбі і виховує дочку. Аліна Цвілій встигає поєднувати спортивну кар'єру і сімейне життя.

Фото і відеоhttps://www.youtube.com/wa

Дата народження
18 вересня 1994
Країна
Україна
Соцмережі