Дата народження
07 грудня 1948
Країна
Україна
Соцмережі

Алла Александровська

Український політик, член Комуністичної партії України, народний депутат 3, 4, 5 і 6-го скликань Верховної Ради України.

Біографія

Алла Олександрівна Александровська (в дівоцтві Чепіль) народилася 7 грудня 1948 року в місті Харків. Має два дипломи про вищу освіту: інженера-механіка і економіста.

Кар'єра

У 24 роки Алла Александровська прийшла на роботу в Науково-виробниче об'єднання "Електроприлад" (зараз АТ «Хартрон»). На підприємстві майбутній нардеп пропрацювала 26 років. Починала свій трудовий шлях звичайним інженером і дослужилас до керівника групи.

Ще в студентські роки Алла Александровська була комсомольською активісткою. Далі вступила в КПРС. Після здобуття Україною незалежності і заборони компартії Алла Александровська увійшла в створену Соціалістичну партію. Через два роки, після легалізації КПУ, перейшла в цю партію. До її повторної заборони в 2015 році очолювала Харківську партійну організацію.

Досягнення

Двічі (у 1994 і 1998 роках) Алла Александровська обиралася депутатом Харківської міської ради від компартії. Чотири рази (у 1998, 2002, 2006, 2007 роках) вона в списках КПУ проходила в український парламент. У Верховній Раді займалася питаннями ПЕК, ядерної політики і безпеки, а також питаннями бюджету.

Два рази - в 2006 і 2010 роках - балотувалася на посаду міського голови Харкова.

На парламентських виборах 2012 року Алла Александровська балотувалася по одномандатному округу. Однак в п'ятий раз стати народним депутатом їй не вдалося.

Чутки і скандали

У 2008 році ім'я народного депутата згадувалося у зв'язку зі спробою рейдерського захоплення харківського заводу «Турбоатом» російським бізнесменом Костянтином Григоришиним. Алла Александровська в розпал конфлікту прийшла на завод і вимагала її пропустити до керівництва. Після того, як їй відмовили в цьому, вона написала заяву в прокуратуру про перешкоджання діяльності народного депутата.

У 2011 році подавала в суд на харківського міського голову Геннадія Кернеса. Причиною стало знесення пам'ятника на честь проголошення радянської влади в Україні.

У 2016 році Алла Александровська була затримана за підозрою в посяганні на територіальну цілісність і недоторканність України. Також її підозрювали в спробі підкупити народних депутатів від Харківської області для того, щоб вони написали колективного листа президенту з проханням про федералізацію України. Суд ще не виніс остаточного рішення. Екс-нардеп знаходиться під домашнім арештом.

Статки і джерела доходів

Електронної декларації Алла Александровська ніколи не подавала. Про її матеріальне становище нічого не відомо. Глава КПУ заявляв, що його однопартійці не мають ніякого бізнесу або доходу, крім зарплат.

Однак Аллу Александровську пов'язують з бізнесменом Костянтином Григоришиним. На це вказує той факт, що вона активно брала участь у спробі захопити «Турбоатом».

Особисте життя і сім'я

Алла Александровська не має хобі через свою зайнятість на роботі.

Екс-нардеп була заміжня, але чоловік помер через 15 років після весілля. У Алли Александровської двоє синів.

Фото та відео


Дата народження
07 грудня 1948
Країна
Україна
Соцмережі