Дата народження
14 травня 1986
Країна
Україна
Соцмережі

Співачка, автор пісень

Дата народження: 14.05.1986 р.

Рідне місто: Запоріжжя

Справжнє ім'я співачки - Тополя Олена Олександрівна, в дівоцтві носила прізвище Кучер.

Батько Олени захоплювався риболовлею, тому їй з дитинства доводилося торгувати рибою. Двоє старших братів майбутньої співачки займалися бойовими мистецтвами, Олена часто асистувала їм на тренуваннях і проводила час в  компанії їхніх друзів. Хлопці по-свійськи називали дівчинку Альошею. Так у неї прижився майбутній сценічний псевдонім.

Зі шкільних років Альоша співала в хорі, а також займалася в студії популярної музики «Юність». Її наставником був заслужений працівник культури Володимир Артем'єв, серед його знаменитих вихованців - Олександр Панайотов.

Закінчивши школу, співачка вступила в Київський національний інститут культури і мистецтв на факультет естрадного вокалу.

У 2006-му році Альоша стає лауреатом міжнародного конкурсу «Ялта». Через 2 роки вона завойовує першість на міжнародному фестивалі «Пісні моря». У 2009-му році Альоша підписує контракт з продюсерським центром «Catapult music». У тому ж році виходить її пісня «Сніг», яка підкорює серця багатьох слухачів.

У 2010-му році Альоша представила Україну на Євробаченні. Її пісня «Sweet People» займає 10-е місце на конкурсі.

Варто відзначити, що співачка є автором багатьох зі своїх пісень. Також вона пише для інших виконавців. Пісні Альоші виконують такі зірки українського шоу-бізнесу, як дует «Потап і Настя», Анастасія Каменських і Наталя Могилевська.

Крім музики, Альоша захоплюється фотозйомкою і пише картини.

Особисте життя

До 2011-го року Альоша була в цивільному шлюбі зі своїм продюсером Вадимом Лисицею.

Влітку 2013-го року співачка вступила в офіційний шлюб з Тарасом Тополею, лідером групи «Антитіла». Трохи раніше - 3- го квітня 2013 року у пари народився син Роман. Через 2 роки, 30-го листопада в родині з'явився ще одна дитина - син Марк.

Скандали

У 2010-му році співачка оскандалилася, прагнучи потрапити на Євробачення. Все почалося ще з національного відбору. За результатами голосування Альоша посіла перше місце. Правда, з нею його розділила співачка Маша Собко. Порадившись, журі вирішило віддати перевагу Альоші. Об'єктивні причини не ясні.

Конкурсною піснею української виконавиці мав стати трек «To Be Free». Пізніше його назвали плагіатом. За офіційною версією, композиція була написана в США ще в 1977-му році, і раніше ніким не виконувалася. Згідно з правилами Євробачення, конкурсна композиція не повинна ніде звучати раніше, ніж за 6 місяців до заходу. Пісня «To Be Free» з 12-го квітня 2008-го року доступна для скачування на німецькому «Амазоні». Крім того, на думку організаторів Євробачення, заявлений трек не відповідає стандартам конкурсу. Щоб не вилетіти з нього, співачці довелося в стислі терміни написати нову композицію. Так виник емоційний трек «Sweet People».

У 2018-му році співачка випустила лірик-відео на пісню «Текіла». На кадрах Альоша постала абсолютно оголеною.

Статок

У 2017-му році співачці вдалося заробити 210 тис. USD.

Дата народження
14 травня 1986
Країна
Україна
Соцмережі