Дата народження
24 листопада 1948
Країна
Україна
Соцмережі
901

Анатолій Близнюк

Біографія

Анатолій Близнюк народився в Краматорську на Донеччині (1948 р). Навчався в Краматорському індустріальному інституті на інженера-механіка, а потім - в Донецькому держуніверситеті економіки і торгівлі (вивчав держуправління).

Кар'єра

Свій кар'єрний шлях Анатолій почав з роботи помічника машиніста турбін на металургійному заводі. Потім, відслуживши в прикордонних військах КДБ, він якийсь час працював на різних посадах (від газівника до замдиректора КМЗ).

З 1990 року, протягом 4 років обіймав посаду 1-го заступника голови виконкому Краматорської міськради, а також очолював "Краматорський металургійний завод ім. Куйбишева".

З 1996 року Близнюк очолив Краматорський міськвиконком, а вже через рік став першим заступником голови Донецької обласної державної адміністрації. У 2002 році став губернатором Донецької області.

У 2006 році Анатолія Михайловича обирають депутатом Донецької облради від Партії регіонів, главою якого він і стає.

У 2010 році Янукович ставить його знову на посаду голови Донецької ОДА, а через рік - на посаду міністра регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ. Був депутатом до 2014 року.

Чутки і скандали

Ім'я Анатолія Близнюка пов'язано з багатьма скандалами і критикою. Так, в ЗМІ були опубліковані матеріали про те, що Анатолій Михайлович "дерибанить" бюджетні гроші (надає допомогу іноземним підприємствам, до яких має безпосереднє відношення його син), пов'язаний з житловими аферами, контролює підприємства Краматорська і не раз намагався незаконно захопити деякі з них. Крім того, політик негативно і досить різко висловлюється про українську мову (назвав "долбодятлами" тих, хто переводить передачі з російської на українську і т.п.), виступає за подвійне громадянство, захищає відомих олігархів. Це далеко не все, про що пишуть журналісти. Так, в Донецьку звільнили журналістку, матеріали якої про порушення у Торезькому інтернаті для дітей-інвалідів з'явилися в обласній газеті «Життя» (яка, між іншим, фінансується Донецькою облрадою та облдержадміністрацією). Як кажуть, хто платить, той і музику замовляє. Ще в Фейсбук адміністрація соцмережі (після кількох телефонних погроз від невідомої особи) заблокувала сторінку журналіста Миколи Сухомлина, що публікував авторські анекдоти і карикатури на політиків і зачепив Близнюка.

Статки і джерела доходів

Анатолій Близнюк за 2012 рік задекларував більше 622 тисячі гривень доходу. Дохід же членів його сім'ї склав понад мільйон гривень. В якості дивідендів і відсотків сім'я Близнюків отримала ще близько мільйона гривень. З нерухомості депутат задекларував одну тільки квартиру на 64 кв.м. При цьому, на членів його сім'ї записані 2 приватних будинки (на 145 і 351 кв.м), ще одна квартира, гараж та земельна ділянка площею 9827 кв.м. Ще у Анатолія Михайловича є 2 автомобілі - Москвич і Volkswagen Tiguan, а у його рідних - Volvo і Lexus. Крім цього, політик володіє цінними паперами на 100 000 гривень і майже двома мільйонами гривень на банківських рахунках. Кругленька сума лежить і на рахунку його дружини.

Особисте життя і сім'я

Анатолій Михайлович одружений. Має двох синів. Любить їздити з родиною і друзями на шашлики.

Фото і відео

Дата народження
24 листопада 1948
Країна
Україна
Соцмережі