Дата народження
08 серпня 1974
Країна
Україна
Соцмережі
542

Анатолій Бондаренко

Бондаренко Анатолій Васильович: мер Черкас, “любитель” Сталіна і “володар” фальшивого диплома

Бондаренко Анатолій Васильович – голова Черкас, якого підозрюють в ряді корупційних скандалів, в тому числі в проведенні таємницею сесії міськради для дерибану землі і бюджету. Про нього повідомляє Політека.

 1. Біографія
 2. Освіта
 3. Сім’я
 4. Кар’єра
 5. Компромат
 6. Декларація
 7. Посилання

  Біографія

  Народився 8 серпня 1974 року в смт Лисянка Черкаської області.

  Освіта

  У 2005 році закінчив факультет «Економіки та управління» Черкаського державного технологічного університету.

  У 2012 році закінчив факультет «Економіки та підприємництва» Уманського національного університету садівництва.

  Сім’я

  Одружений на Валерії Бондаренко, сім’я виховує чотирьох дітей.

  Кар’єра

  • Після служби в армії працював в 1994-1996 роках товарознавцем на Лисянської будівельно-торгової бази «Будівельні матеріали».
  • У 1996-1998 роках працював в Лисянському районному будинку культури.
  • У 2001-2002 роках був заступником голови Всеукраїнської громадської організації «Ліга української молоді».
  • З 2002 до 2005 року обіймав посаду голови Лисянської селищної ради, а з 2005 по 2006 рік був головою Лисянської районної державної адміністрації.
  • У 2007-2010 роках обіймав посаду заступника генерального директора ГО СП «Нібулон».
  • У 2010 році зайнявся підприємницькою діяльністю, очолював Черкаську обласну організацію партії Всеукраїнське об’єднання «Батьківщина».
  • Тричі був депутатом Черкаської обласної ради, в 2012 році балотувався в нардепи по 199 виборчому округу, посів друге місце, програвши самовисуванцю Валентину Ничипоренко менше 3% голосів.
  • У 2014 році Бондаренко знову безуспішно пробував потрапити до Верховної Ради – балотувався в 194 виборчому окрузі, також зайняв лише 3-е місце.
  • У 2014-2015 роках працював помічником-консультантом народного депутата України.
  • У листопаді 2015 роки обирається міським головою міста Черкаси.

  Компромат

  За данними видання «Антикор», Анатолій Бондаренко замішаний не в одному корупційному скандалі. Свій стан, на думку видання, він сколотив, обікравши партійну касу «Батьківщини». «У період виборів Анатолій Бондаренко очолював партійний штаб “Батьківщини”. Правда, в цей час скарбниця партії істотно зменшилася. Як заявила депутат черкаської міської ради 5 і 6 скликань Катерина Осипенко, саме в цей час Бондаренко розікрав партійні гроші, надіслані з Києва на розвиток регіону. Дивом уникнувши партійного скандалу, Бондаренко просто переписав все майно і бізнес на дружину Валерію».

  Також, як повідомляють місцеві депутати, у нинішнього міського голови є плитковий завод. Продукція цього підприємства, “випадково” перемагає в більшості міських тендерів. При цьому жителі скаржаться на якість плитки, вона тонкіша, ніж повинна бути.

  У 2010 році поліція виявила, що «в 2005 році в рамках призначення на посаду глави Лісічянської районної державної адміністрації, Анатолій Бондаренко подав фальшивий диплом бакалавра». У 2006 році був звільнений з посади голови РДА з формулюванням “у зв’язку з виявленням його невідповідності займаній посаді внаслідок недостатньої кваліфікації”.

  Крім скандалу з підробленим дипломом, в 2010 році прокуратура і міліція підозрювали Бондаренко в тому, що в якості голови Лисянської райадміністрації він використовував своє службове становище і владні повноваження всупереч інтересам служби, завдаючи шкоди державним інтересам та підриваючи при цьому престиж виконавчої служби. Бондаренко тоді стверджував, що кримінальні справи за зазначеними статтями Кримінального кодексу проти нього було закрито ще в 2006 і 2007 роках через відсутність складу злочину.

  Згідно з даними руху “Чесно”, під час перебування Бондаренко депутатом облради, він був кандидатом на відгук, так як пропустив 86% засідань постійної комісії з питань екології та природокористування, в яку входив.

  Сергій Одарич, опонент Бондаренко на виборах, заявив, що в Лисянці того називають “металістом”. У суперечці Бондаренко заявив, що таке прізвисько отримав за “залізний характер”. Однак ЗМІ повідомляють іншу версіюпоходження такого прізвиська. До того, як Бондаренко став головою РДА, він контролював місцевий ринок металобрухту. «Партнерами по бізнесу Бондаренко виступали члени злочинного угруповання “Торпеда”. Разом з цими хлопцями Анатолій пройде шлях від приймача пункту прийому металобрухту в глави району”.

  Під час кампанії з виборів мера в 2015-му між Бондаренко і Одаричем дійшло до рукоприкладства. Після прямого ефіру чинного мера Одарича на каналі “Рось” Бондаренко зі своїми охоронцями нібито підстерегли його при виході зі студії. Одарич заявив, що Бондаренко накинувся на нього з кулаками, зламавши окуляри. Екс-нардеп Віталій Ілляшенко, людина наближена до черкаської “Батьківщини”, висловив свою версію подій в “Фейсбуці”. За його словами, це люди Одарича в студії розмахували зброєю.

  “Я жалкую, що живу не за Сталіна», – сказав Бондаренко на відео, яке розмістило видання «Цензор». Також Бондаренко вимовляє фразу: «Я б вас розстріляв”. Раніше Бондаренко заявив: “Вище мене в цьому місті тільки Бог”.

  У 2018 році меру Черкас місцева прокуратура оголосила підозру через проведення таємницею сесії в Каневі. «Про скликання нового засідання сесії на 22.08.2018 в приміщенні музею Тараса Шевченка на” Чернечій горі “в м Канів, міський голова не проінформував громадян територіальної громади, представників засобів масової інформації і не повідомив у визначені законодавством терміни всім депутатам Черкаської місцевої ради». Такий крок мер Черкас зробив, на думку опонентів, для того, щоб відсікти непотрібних йому представників міськради від розподілу землі і бюджету.

  Декларація

  Згідно електронної декларації, в 2018 році Анатолій Бондаренко заробив 744 тисячі гривень за основним місцем роботи, його дружина отримала від підприємницької діяльності 1,1 мільйон гривень.

  У декларації зазначено житловий будинок 179 квадратних метрів в Лисянці Черкаської області, нежитлове приміщення 85 квадратів в Винограді Черкаської області, земельну ділянку 1 047 квадратних метрів в Лисянці, нежитлове приміщення в Черкасах 105 квадратів, земельні ділянки в Черкасах, Хижинці та Лисянці 111, 300, 468 , 661 квадратів. Вся нерухомість знаходиться у спільній совтсвенності дружини з Анатолієм Бондаренком або третіми особами.

  Сім’я володіє 6 автомобілями, серед яких Мерседец-Бенц S500 2010 р.в., Лексус LX 570 2012 р.в., Лексус RX 350 2011 р.в., Мазда 2007 р.в., ЗАЗ 210990-20 і ЗАЗ VIDA 1498 2014 р.в.

  Посилання

  Сторінка Анатолія Бондаренка в Фейсбуці

  Дата народження
  08 серпня 1974
  Країна
  Україна
  Соцмережі