Дата народження
04 березня 1953
Країна
Україна
Соцмережі

Анатолій Даниленко

Даниленко Анатолій Степанович: скандальний ректор і депутат облради, який пройшов через "сміттєву люстрацію"

Даниленко Анатолій Степанович - за словами студентів аграрного університету в Білій Церкві, займався корупцією та перевищенням посадових повноважень, а під час Євромайдану звозив до Києва "тітушок".

Біографія

Даниленко Анатолій Степанович народився 4 березня 1953 року у селі Карапиші Київської області.

Освіта

Анатолій має дві вищі освіти. Диплом лікаря-ветеринара він отримав в сільськогосподарському інституті в Білій Церкві. Вчителем біології Даниленко став після закінчення Уманського педагогічного інституту імені П. Г. Тичини. 

Протягом року (1976-1977) Анатолій проходив службу в радянській армії.

Анатолій Даниленко в 1995 році захистивши в Інституті регіональних досліджень НАН України дисертацію, став кандидатом наук. Уже через два роки у місті Миколаїв він захистив і докторську дисертацію. У 2002 році Даниленко став професором. Також він є академіком Національної академії аграрних наук України. Автор понад 130 наукових робіт.

Сім'я

Батьки Анатолія були працівниками колгоспу.

Анатолій Даниленко одружений. Дружину звуть Валентина (1957 року народження). Вона очолює сільськогосподарську фірму "Агросвіт", а також є власницею приватного підприємства Агротехспілка "Україна". Валентина Даниленко - кінцевий бенефіціар ПрАТ "КРП "Металіст".

У Анатолія та Валентини є дві доньки. У 1979 році народилася Олена. Вона викладає в аграрному університету у Білій Церкві. У 1982 році народилася Олеся. Вона юрист за освітою, закінчила університет імені Тараса Шевченка (Київ). Молодша дочка Даниленко - заступник директора у фірмі «Агротехспілка».

Кар'єра

Працювати Анатолій Даниленко почав у сімнадцятирічному віці різноробочим колгоспу імені Щорса у рідному селі. Після навчання у сільськогосподарському інституті та служби в армії Даниленко повернувся на роботу у той же колгосп. Протягом чотирьох років був фельдшером.

Потім ветлікар став главою колгоспу. Протягом десяти років до 1991 року Анатолій Даниленко по черзі керував двома колгоспами в Миронівському районі Київської області. 

З 1989 по 1991 рік - народний депутат СРСР. Після отримання Україною незалежності став головою КСП "Карапиші".

Через три роки Анатолій Даниленко був обраний народним депутатом другого скликання Верховної Ради (1994-1998) по мажоритарному округу №221 (Миронівський район Київської області). Входив до складу Селянської партії і очолював в парламенті аграрний комітет.

Анатолій Даниленко ще двічі балотувався до Верховної Ради (1998 і 2006). Однак повторно зайняти крісло народного обранця йому не вдалося.

По завершенні каденції парламенту в 1998 році на деякий час він повернувся на посаду директора КСП «Карапиші». У червні того ж року Даниленко був призначений головою Черкаської області. Однак в Черкасах Анатолій затримався ненадовго. Менш ніж через півтора року. У вересні 1999 року він залишив посаду голови області. Потім був головою Держкомітету із земельних ресурсів.

З 1999 року Анатолій Даниленко зайнявся також викладацькою діяльністю. Протягом наступних шести років він очолював кафедру управління земельними ресурсами Національного аграрного університету в Білій Церкві. На даний момент Даниленко ректор цього навчального закладу.

Він два рази обирався до Київської обласної ради. У 2010 році Анатолій переміг на виборах у якості кандидата від пропрезидентської тоді Партії регіонів. Через п'ять років Анатолій радикально змінив свої політичні уподобання, пішовши на вибори з "Радикальною партією Олега Ляшка".

Компромат

Офіційно Даниленко залишив в 1999 році губернаторську посаду у зв'язку з переходом на іншу роботу. Однак в ЗМІ Черкас існує і інша дума про причину звільнення.

Річ у тому, що у другому турі президентських виборів Черкаська область в більшості проголосувала за комуніста Петра Симоненка за рахунок голосів сільського населення регіону. Як припускають місцеві журналісти, "мабуть, основна причина відставки Даниленко А.С. - не налагоджене співробітництво з опозиційно налаштованими до президентської влади керівниками великих сільських господарств, які вміло маніпулюють громадською думкою населення області, що проживає в сільських районах".

У лютому 2014 року Анатолій Даниленко піддався так званій “сміттєвій люстрації”. Студенти Білоцерківського національного аграрного університету кинули свого ректора у сміттєвий бак.

За інформацією інтернет-видань, у студентів накопичилося безліч претензій до керівника вишу. По-перше, його звинувачували у корупції.

"Корупційна схема дуже проста - через БНАУ прокачується колосальна кількість грошей, будь-якими способами освоїти якомога більшу кількість родючої землі, а замість робочої сили використовується безкоштовна праця студентів. Основний прибуток йде ректору в кишеню".

По-друге, студенти скаржилися на побори. Так, за їхніми словами, ректор "ввів благодійний фонд "Університет - майбутнє України" (код ЄДРПОУ: 36360379) та змушував студентів поповнювати його".

Крім того, завдяки своїй високій посаді він використовував студентів та навіть викладачів "на примусових безкоштовних роботах". Студенти виступали за усунення Анатолія Даниленка з посади ректора, однак він залишився в своєму кріслі.

За інформацією ЗМІ, Анатолій Даниленко "відчужив землю у Київській області за сумнівними схемами, в тому числі на дочку", а під час Євромайдану, бувши членом Партії регіонів, займався фінансуванням "тітушок" для провладних акцій, в тому числі розраховувався з ними продукцією ПП "Агротехспілка" Україна".

Більш того, журналісти називають Даниленко людиною, яка привезла на Майдан уродженця Білої Церкви Вадима Титушко, чиє прізвище стало прозивним.

"Людина, яка централізовано возила «тітушок» до Києва, щоб бити людей і рвати горлянку за Януковича, людина, що перетворила БНАУ на оплот Партії регіонів у Білій Церкві, людина, яка власноруч привезла на Майдан і зробила знаменитим Вадима Титушко".

За даними громадського руху Чесно, тільки за пів року роботи обласної ради сьомого скликання (з 2015 рік) Анатолій Даниленко пропустив третину засідань. Правда, сам Даниленко свою відсутність прогулами не вважає.

“Це не прогули — це мої відрядження. Я ще мотаюсь по світу божому, бо ще треба справи робить по університету... Це Франція, це Німеччина, це інші регіони... Це не прогули. У мене куратор знає, треба повідомляти керівництву. Це ж робота — не те що там, надумав пішов, надумав — не пішов. Я відповідально до цього ставлюся”.

Декларація

У березні 2019 року Анатолій Даниленко опублікував електронну декларацію про свої доходи за минулий рік.

Подружжя Даниленко на двох володіють 144 земельними ділянками у Київській області (села Олександрівка, Карапиші) та одним нежитловим приміщенням (57,3 кв.м) у Борисполі. Рухомого майна, у тому числі автомобілів, Анатолій Даниленко у декларації не вказав.

Загальний дохід депутата-ректора за 2018 рік склав 689 тисяч гривень. Його дружина заробила за рік півтора мільйона гривень. Грошові активи (банківські рахунки та готівкові кошти) Даниленко вважав за краще не декларувати.

Посилання

Особиста сторінка в Фейсбук

E-mail

Відео

Дата народження
04 березня 1953
Країна
Україна
Соцмережі