Дата народження
07 серпня 1957
Країна
Україна
Соцмережі

Анатолій Гіршфельд

Гіршфельд Анатолій Мойсейович: тричі депутат Верховної Ради, який голосував за «диктаторські закони»

Гіршфельд Анатолій Мойсейович – екс-нардеп та один з найбагатших людей країни. Про нього повідомляє Політека.

 1. Біографія
 2. Освіта
 3. Сім’я
 4. Кар’єра
 5. Компромат і скандали
 6. Декларація
 7. Посилання

Біографія

Народився 7 серпня 1957 року в Дніпропетровську.

Освіта

У 1974 році закінчив десятирічку з відзнакою.

У 1980 році також з відзнакою закінчив факультет конструювання і технології радіоапаратури в Харківському інституті радіоелектроніки, отримав диплом інженера-конструктора-технолога з виробництва радіоелектронної апаратури».

Сім’я

Одружений на Гіршфельд Ірині Менделевне, батько двох синів.

Кар’єра

 • Першим місцем роботи стає Харківського центрального конструкторсько-технологічне бюро, де Гіршфельд Анатолій працює інженером.
 • У 1987 році змінює сферу діяльності, відкриває виробничий кооператив «Ельф» з пошиття верхнього одягу.
 • У 1995 році стає генеральним директором Індустріальної групи УПЕК, а в 2001 році – президентом УПЕК, компанії, яка є найбільшим в СНД постачальником обладнання, комплектуючих для багатьох галузей економіки.
 • У 2002-2006 роках – народний депутат Верховної Ради 4 скликання. Перемагає самовисуванцем на 180 виборчому окрузі, обійшовши свого суперника всього 0,8%) 92 голоси). У парламенті працює головою підкомітету Верховної Ради з питань економічної політики та керуванням народним господарствам.
 • У 2007 році продав банк «Факторіал» швед ської фінансової групи SEB за 100 мільйонів доларів, що перевищувало капітал банку в 4,5 рази.
 • У 2008 році Гіршфельда обирають головою Ради Об’єднання організацій роботодавців Харківської області та головою правління Харківської обласної організації роботодавців «Граніт».
 • У 2010 році стає заступником голови Ради Федерації роботодавців України та входить до робочої групи з технологічної модернізації економіки і розвитку інфраструктури Харківського регіонального Комітету з економічних реформ Харківської облдержадміністрації.
 • У 2012 році знову стає народним депутатом по тому ж виборчому округу, що і в 2002 році.
 • Також виграв вибори в 2014 році, перемігши на звичному виборчій дільниці № 179 Василя Грицака й Олександра Полковченко.
 • На дострокових парламентських виборах в Верховну Раду Анатолій Гіршфельд балотувався по 179 одномандатному округу, за попередніми даними, програв вибори.

Нагороджений орденами “За заслуги” II і III ступеня, Почесною грамотою і Нагрудним знаком Верховної Ради України “За заслуги перед народом України”.

Компромат і скандали

Основним компрометуючим фактом в біографії Анатолія Гіршфельда сталаучасть в голосуванні за так звані «диктаторські закони», які обмежували права і свободи людей.

Вибори 2002 для Гіршфельда також пов’язані зі скандалом. Спочатку, за результатами виборів суперник Іван Діяк випереджав його. Але після судових розглядів, в ході яких вибори на деяких дільницях були визнані недійсними, в парламент проходить Анатолій Гіршфельд, перемігши суперника всього 0,8% голосів.

Одного разу Анатолія Гіршфельда спіймали на кнопокодавстві. “Під час пленарного засідання Верховної Ради України 27 січня (2019 роки) було зафіксовано кнопкодавство депутата від« Волі народу»Анатолія Гіршфельда. Депутат Гіршфельд, сидячи на місці свого колеги Сергія Лабазюк, проголосував за себе і за сусіда”.

Декларація

Згідно електронної декларації, в 2018 році народний депутат заробив 387 958 гривень за місцем роботи у Верховній раді, 742 525 гривень зарплати в УПЕК, 1,8 млн. Гривень від здачі в оренду майна, 580 тисяч гривень дивідендів, 140 тисяч пенсії.

Готівкою задекларовано 670 тисяч гривень, 10 тисяч євро і 20 тисяч доларів, дружина вказала в декларації 4,3 млн гривень готівкою, 48 тисяч доларів і 148 тисяч євро.

Анатолій Гіршфельд задекларував Квартиру в Криму площею 209 квадратних метрів, гараж в Харкові, колекцію годинників відомих брендів, автомобіль Citroen Berlingo 2011 р.в., BMW 730 2014 року випуску, акції футбольного клубу «Металіст»,

На дружину задекларований 12 земельних ділянок в Південному Харківської області загальною площею близько 14 тисяч квадратних метрів, житловий будинок 470 квадратних метрів в Південному, житловий будинок в Південному 252 квадрат і будинок 70 квадратних метрів, квартира в Харкові 146 квадратних метрів.

У власності значиться також головне підприємство Гіршфельда УПЕК, кінцевим бенефіціарієм якого є Анатолій Мойсейович.

У різноманітних рейтингах входить в першу сотню найбагатших людей Украіни.

Посилання

Сторінка Анатолія Гіршфельда в Фейсбуці.

Дата народження
07 серпня 1957
Країна
Україна
Соцмережі