Дата народження
11 вересня 1946
Країна
Україна
Соцмережі

Анатолій Криволап

Художник

Дата народження: 11.09.1946 р.

Рідне місто: Яготин (Київська область)

Майстер нефігуративного живопису з  дитинства тяжів до образотворчого мистецтва. Одного разу в місцевій бібліотеці він знайшов вицвілий довоєнний підручник з малювання. Саме з нього почалися перші кроки майбутнього художника. Але, дорослішаючи, хлопчик розчаровувався в цьому ремеслі. Його нестабільність і неприбутковість відлякували Анатолія. Тоді він вирішив після армії вступити в політехнічний інститут і вивчитися на інженера. Але хід його історії змінив талий сніг.

Анатолій служив в Ризі. Якось раз він глянув на вулицю, де почав танути сніг. Перед ним постали барвисті дахи будиночків на тлі яскраво-блакитного неба. Вся ця краса відбилася в калюжах. Побачивши це, в Анатолія защеміло в грудях. Він зрозумів, що не зможе вбити в собі художника.

Після служби в армії Анатолій Криволап переїхав до Києва. Там він вступив на факультет живопису Національної академії образотворчого мистецтва та архітектури. Анатолій Криволап досить скоро став відомим і затребуваність.

У період з 1993 по 1995 рр. художник взяв активну участь в діяльності арт-групи «Мальовничий заповідник». Творчий розвиток Анатолія супроводжувався постійними скандалами, тому він вирішив перебратися з Києва в село Засупоївка, розташоване під Яготином. Там він живе і творить донині.

Перша велика персональна виставка Анатолія Криволапа відбулася в Нюрнберзі (Німеччина). Ця подія датована 1992-им роком. Виставка пройшла в галереї Donti.

Всього видано 3 альбом українською та англійською мовами з роботами Анатолія Криволапа.

З-поміж нагород художника варто виділити Національну премію України ім. Т. Г. Шевченка. Анатолій Криволап отримав її в 2012-му році.

Твори цього автора є одними з найдорожчих і найбажаніших. Польський колекціонер Ришард Врублевський став першим збирачем творів цього автора.

Особисте життя

Своїм головним досягненням Анатолій Криволап вважає міцний характер. Як він відзначає, за весь період професійного пошуку він ні разу не впадав в істерику, не присідав на наркотики чи алкоголь.

Статок

Анатолій Криволап є найдорожчим з українських художників. У жовтні 2011-го року його картина «Кінь. Ніч» була продана на аукціоні «Phillips de Pury & Co» в Лондоні. Підсумкова вартість лота склала 124.343 USD.

У період з 2010-го по 2015-ий рр. на українських і зарубіжних аукціонах продано 18 картин Анатолія Криволапа. Загальна вартість полотен склала близько 800 тис. USD. Як зазначає художник, до 80-их рр. він жив у злиднях, перебуваючи у творчому пошуку. У 1990-му році Анатолій Криволап отримав свій перший великий гонорар. Тоді український «Градобанк» придбав у художника 15 картин, заплативши 100 тис. рублів. З того часу його гонорари стрімко росли. Після успіху в Німеччині в 1992-му році ціни на картини Криволапа стартували від 1000 USD.

Дата народження
11 вересня 1946
Країна
Україна
Соцмережі