Дата народження
12 січня 1976
Країна
Україна
Соцмережі

Анатолій Русецький

Русецький Анатолій Анатолійович: депутат Харківської облради та ексрегіонал, який став прихильником Порошенко

Русецький Анатолій Анатолійович — постійно зайнятий роботою та відрядженнями, а вдома немає інтернету, тому не зміг повідомити у декларації про істотну зміну у майновому стані.

  1. Біографія
  2. Освіта
  3. Сім’я
  4. Кар’єра
  5. Компромат
  6. Декларація
  7. Посилання
  8. Відео

Біографія

Анатолій Анатолійович Русецький народився 12 січня 1976 року у селищі Андріївка Балаклійського району Харківської області.

Освіта

Анатолій має три вищі освіти: юриста (2004), економіста-міжнародника (2009), держуправлінця (2013). Русецький має звання кандидата юридичних наук.

Сім’я

Русецький неодружений. Живе з матір'ю Тамарою та дочками Анастасією і Маргаритою.

Кар'єра

Першим офіційним місцем роботи для Русецького стало науково-промислове підприємство "Гіпросталь". Тут Анатолій протягом місяця (жовтень 2002) працював на посаді менеджера.

У квітні 2004 року він став юрисконсультом у компанії "Віта-Трейд". Через рік він перейшов на аналогічну посаду у "Р-Стіл". Пізніше Русецький став фінансовим директором у цій фірмі.

У 2013-2014 роках Анатолій був виконуючим обов'язки директора держпідприємства "Вуглесинтезгаз України" "Нафтогаз України", а також комерційним директором та юристом у юркомпанії "ФАС-ЮСТ". В останній він та його мати є власниками та кінцевими бенефіціарами.

У 2010 році Русецький став депутатом Балаклійської районної ради від Партії регіонів. Через п'ять років він обрався вже до Харківської обласної ради від Блоку Петра Порошенка.

Депутат очолює постійну комісію з правових питань, регуляторної політики, законності, громадського порядку, боротьби з корупцією та злочинністю. За ним закріплені Балаклійський, Барвінківський, Близнюківський, Первомайський райони, а також місто Первомайськ.

Русецький на громадських засадах був помічником народних депутатів: VII скликання Дмитра Шенцева (Партія регіонів) та VIII Ігоря Котвицького (Народний фронт).

Анатолій і сам намагався стати парламентарем. У 2014 році кандидат Русецький балотувався по 178-му мажоритарному округу (місто Первомайський, Балаклійський, Барвінківський, Близнюківський, Первомайський райони). Тоді, набравши 19,05% він став лише третім.

У 2019 році Анатолій знову вирішив стати народним депутатом та обрав 178 округ для балотування. Однак Зе-команда не дала Русецький отримати депутатський мандат.

На цей раз за нього віддали свої голоси 29,58% виборців. Всього на два відсотки (півтори тисячі голосів) більше набрав представник "Слуги народу" Олександр Литвинов.

На момент виборів Русецький був науковим співробітником Харківського науково-дослідного інституту судових експертиз ім. проф. М.С. Бокаріуса.

Компромат

Як зазначає Харківський антикорупційний центр, у серпні 2017 року Русецький придбав автомобіль BMW 730D за три мільйони гривень. Згідно ч.2 ст 52 Закону України "Про запобігання корупції", депутат повинен був повідомити у НАЗК про істотну зміну у майновому стані протягом 10 днів. Однак Анатолій зробив це тільки на початку жовтня.

"ХАЦ подав заяву в НАЗК, за виявленими порушеннями, за матеріалами якої контролюючий орган призначив повну перевірку декларації Русецького".

Справа про адміністративне правопорушення, передбаченого ст. 52 ЗУ "Про запобігання корупції", за ч.2 ст.172-6 КУпАП (неподання інформації про суттєві зміни в майновому стані) була передана у Балаклійський районний суд.

Однак його розгляд довгий час не міг розпочатися, так як два судді взяли самовідвід. Третій же представник Феміди не став притягати депутата Русецького до відповідальності за порушення вимог фінансового контролю.

У суді Анатолій пояснив що, після придбання автомобіля у нього не було доступу до мережі інтернет. Він спочатку був у відрядженні в Одесі, потім перебував за кордоном, а за місцем проживання у нього немає доступу до інтернету. Помічник депутата відправив повідомлення в НАЗК звичайною поштою 18 серпня. Цих аргументів суду виявилось досить і він звільнив депутат від відповідальності.

При цьому харківські антикорупціонери відзначили, що "Русецький не міг знайти час і можливість повідомити НАЗК про придбання автомобіля за 3 мільйони гривень, але 13 серпня він відзначився на святкуванні у селі Гусарівка", а на наступний день — "знайшов час та можливість поїхати на свято у село Борщівка".

Крім того, ХАЦ виявило, що депутат Харківської облради у своїй декларації за 2016 рік не вказав, що є засновником кооперативу, володіє землею у рекреаційній зоні та статутний внесок у фірмі. Всього ж за даними НАЗК депутат не вказав у своїй декларації за той же рік доходів та майна на загальну суму 4,7 мільйона гривень.

За інформацією ЗМІ, Русецький нібито покровитель злочинної організації, яка займається сприянням "вихідцям з азіатських країн в оформленні дозвільних документів на проживання в Україні". У пресі повідомляють, що "за вірну дружбу народний обранець щомісяця отримує 5 тисяч доларів (звичайно ж у "родючий" сезон)".

Декларація

У березні 2019 року Анатолій Русецький опублікував електронну декларацію про свої доходи за 2018 рік.

Депутат обласної ради володіє квартирою (207,1 кв.м.) та чотирма земельними ділянками (543, 1832, та два по 1000 кв.м.) у місті Харків. У нього по одній ділянці землі у місті Балаклія (10520 кв.м.) та селі Бугаївка (2689 кв.м.), житлові будинки у Бугаївці (117,1 кв.м.) та Харкові (735,2 кв.м.).

У місті Лозова Анатолій володіє комплексом будівель паливного складу (378,6 кв.м.), у Балаклії — нежитловою будівлею (251,5 кв.м.), у Краснограді — комплексом (259 кв.м.), у селищі Максимівка — цілісним майновим комплексом (259 кв.м.). У Красноградській міській раді Анатолій орендує земельну ділянку (7777 кв.м.).

На матір Русецького записані квартири у Харкові (241,4 кв.м.) та у селі Андріївка (43,5 кв.м.), три земельних ділянки (7427, 1500 і 4829 кв.м.), офіс (114 кв. м.), нежитловий об'єкт (339,5 кв.м.) у Андріївці.

Депутат володіє трьома швейцарськими годинниками. В автомобільному парку Анатолія дві вантажні і дві легкові машини. Мати Анатолія має вісім вантажних та один легковий автомобіль, два автокрани та два причепи.

За 2018 рік депутат заробив в сукупності 10,5 мільйона. Більшу частину з яких (сім мільйонів) він отримав від продажу нерухомості, 2,6 мільйона Русецькому принесли дивіденди з його юридичної компанії "Фас-Юст". Тамара Русецька заробила за рік 1,2 мільйона.

У банках Анатолій зберігає 337 тисяч гривень, його мати - 11,6 тисячі. Готівковими коштами Русецький задекларував 8,8 мільйона гривень, у матері — 7,5 мільйона.

Посилання

Facebook

Відео

https://www.youtube.com/watch?v=6AFVBz44RaE

Дата народження
12 січня 1976
Країна
Україна
Соцмережі