Дата народження
20 серпня 1978
Країна
Україна
Соцмережі
130

Анатолій Шарій

Шарій Анатолій Анатолійович: скандальний журналіст і відеоблогер з проросійськими поглядами

Шарій Анатолій Анатолійович - відомий відеоблогер, якого через їдку критику влади, що прийшла в 2014 році, назвали українофобом і пропагандистом Кремля, неодноразово потрапляв в різноманітні скандали, а також піддавався кримінальному переслідуванню. Нині живе в Нідерландах, куди втік, ігноруючи подвійну підписку про невиїзд. Матеріали журналіста характеризуються упередженістю, сарказмом і відвертою проросійською риторикою. При цьому сьогодні скандальний блогер рветься в українську політику.

Біографія

Анатолій Шарій народився 20 серпня 1978 року в Києві.

Раніше був журналістом скандального інтернет-видання "Обозреватель". Уже кілька років активно займається відеоблогінгом. Позиціонує себе як українського журналіста, хоча через їдку критику української влади заслужив славу українофоба і "проєкта Кремля".

Професійна діяльність і запальний характер Шарія позначилися й на його особистому житті. Він стріляв, у нього стріляли. Він подавав до суду, проти нього відкривалися кримінальні справи.

Останні кілька років Анатолій живе в Нідерландах (Гаага), де попросив політичного притулку і отримав статус біженця.

За життям і діяльністю журналіста в соціальних мережах спостерігають сотні тисяч інтернет-користувачів. На сьогодні тільки в одному Фейсбуці на нього підписані більше 300 тисяч чоловік. Крім того, Шарій має майже 500 тисяч підписників в Інстаграмі та Твіттері, а також більше 2,2 мільйона фоловерів збирає на своєму YouTube-каналі.

Ще журналіст створив власний веб-сайт www.sharij.net, який також користується великою популярністю. На цьому інтернет-майданчику він за допомогою своїх колег щодня публікує актуальні новини та скандальні статті, які збирають тисячі читачів.

Відеоблоги Шарія - далеко не просте захоплення, метод самовираження або боротьби з лиходіями у владі. Це також і чудовий спосіб заробляння грошей. Причому чималих, з урахуванням постійного зростання популярності відеороликів, статей і постів у соціальних мережах.

Один тільки Ютуб приносить журналісту мільйони гривень.

Число підписників каналу Анатолія Шарія в YouTube за два роки зросло на 1 мільйон осіб і до літа 2019 року досягло більше 2,2 мільйона. При цьому дивляться відео блогера набагато більше людей (близько 2 мільярдів людей).

Сім'я

Журналіст у шлюбі вже вдруге. Першою дружиною була Ольга Рабулець, яка у 2011 році народила Анатолію дочку Катерину. На момент знайомства Ольга працювала заступником головного редактора глянцевого жіночого журналу, тому Шарій легко влаштувався в це ж видання журналістом.

Через рік після народження дочки він кинув дружину з дитиною і незабаром почав нові стосунки.

Холостяком нинішній відеоблогер залишався недовго. Вже в 2013 році він почав зустрічатися з Ольгою Бондаренко, яка також заснувала свій відеоблог. Коли у Шарія почалися проблеми в Україні, дівчина втекла разом із ним в Нідерланди. У 2017 році Анатолій і Ольга узаконили свої стосунки.

Освіта

Цікаво, що у відомого українського журналіста немає профільної освіти. За словами самого Шарія, він закінчив Київське вище танкове училище, яке кілька разів було реорганізоване, а потім і зовсім припинило своє існування.

Кар'єра

Професійна діяльність

У сферу журналістики Анатолій прийшов у 2005 році. У той час він писав статті для глянцевих жіночих журналів, таких як "Единственная", "Наталі", "Поліна" та ін. Набравшись трохи досвіду, почав пробувати робити приватні журналістські розслідування, які публікував у газетах "Московський комсомолець" і "Сегодня" .

Уперше Шарій був помічений у 2008 році, коли очолив відділ розслідувань у виданні "Обозреватель".

Незабаром (з огляду на специфіку діяльності) журналіст засвітився в низці скандалів, які і зробили його відомим у медіа-колах. Побачивши, що його перші розслідування викликали великий резонанс, журналіст рішуче став заробляти на "скандалах".

Починаючи з 2013 року Шарій почав розкручувати свій відеоблог у Ютубі, позиціонуючи себе як українського журналіста, політичного експерта і борця за правду. У своїх відео він нібито викривав фальсифікації влади і чиновників, чим відразу ж привернув мільйони фанатів, яким сподобалася його різка, з доброю порцією сарказму манера.

Через маніпуляції і підтасовування фактів, а також зухвалу поведінку блогер піддався кримінальному переслідуванню і в 2013 році втік до Нідерландів, де попросив політичного притулку як людина, яка зазнала неправомірного тиску з боку влади.

У 2015-му журналіст створив власний веб-сайт, який тепер веде разом зі своєю дружиною. Крім цього, активно розвиває канал в YouTube, а також сторінки в соціальних мережах.

Політична діяльність

Після зміни влади в 2019 році в інтернеті розійшлася резонансна новина про те, що Анатолій Шарій вирішив балотуватися в народні депутати. Популярний відеоблогер заснував партію, яку назвав своїм ім'ям, і планував пройти від неї до Верховної Ради.

Однак центральна виборча комісія відмовила Шарію в реєстрації його як кандидата в нардепи, пояснивши це тим, що протягом останніх п'яти років він жив за межами України. При цьому "Партію Шарія" до виборів допустили.

Компромат

Гральна залежність, афери і нове життя

Популярний журналіст і блогер, за яким стежать тисячі інтернет-користувачів, не приховує того, що в юні роки був запеклим ігроманом. Каже, настільки любив азартні ігри, що мало не зруйнував своє життя через це.

Грати Шарій почав з 17 років і майже 10 років просаджував гроші, які заробляв шляхом шахрайства. Щоб покривати витрати свого розгульного життя, спочатку "розводив" однокласників, а потім - місцевих підприємців.

Паспорт блогер отримав тільки в 25-річному віці. Щоб видали документ, йому потрібно було принести виписку з військкомату. Але, оскільки від армії Анатолій "відкосив", викравши з військкомату свою особисту справу, за паспортом прийшов тільки в 25 років, коли термін призову на службу підійшов до кінця.

Деякі ЗМІ стверджують, що позбутися залежності Шарію допомогла релігія. Нібито він повірив і почав дотримуватися ідеології протестантських віруючих. За іншими даними, розпочати нормальне життя журналісту допомогла його перша дружина. І хоча гру Анатолій залишив, любов до азарту у нього все ж залишилася, про що свідчить бунтівне життя блогера.

Скандал з "Перлиною"

Журналістські розслідування Шарія викликали не один скандал, кожен з яких завжди охоче обговорювався недоброзичливцями блогера.

Так, на початку 2000-х він опублікував статтю, в якій розкрив "таємницю" дитячого будинку "Перлина", назвавши заклад борделем для багатих педофілів

Керівництво дитячого будинку подало на журналіста в суд, який зобов'язав автора матеріалу виплатити постраждалій стороні скромну компенсацію в розмірі 1 000 гривень за поширення наклепу.

Сам же Шарій своєї провини не визнав, заявляючи, що представники правоохоронних органів на нього тиснули, а саме судове рішення - яскравий приклад корупції і свавілля в країні. Незабаром він написав ще одну статтю під назвою "За статтю про педофілію - під суд", в якій детально описав процес судових тяжб у справі. Незабаром після цього, за словами Анатолія, йому зателефонував невідомий і пригрозив розправою, якщо той не заплатить за позовом.

Варто відзначити, що раніше нардеп Михайло Сирота та голова наглядової ради ГО "Суспільство рівних можливостей" Світлана Дядченко неодноразово зверталися в міліцію, прокуратуру і СБУ з проханням провести перевірку "Перлини". Через рік після цього депутат нібито загинув у автокатастрофі, хоча багато хто думає, що його прибрали у зв'язку з його активною зацікавленістю роботою дитбудинку. Коли ж до установи дісталася СБУ, в дитбудинку "зник" журнал відвідувань, а психологів і медиків не допустили до дітей нібито з причини турботи про їхнє психічне здоров'я.

Викриття наркоторгівлі та ігрового бізнесу

Колись завзятий гравець Анатолій Шарій, який вже мав чималу популярність в українському медіа-середовищі, в 2011 році спільно з журналістами телеканалу "1 + 1" випустив низку публікацій, в яких викривав "кришування" керівництвом МВС нелегального грального бізнесу та наркоторгівлі. 

За даними одних джерел, правдивість статей так і не була доведена, за даними інших - в результаті розслідувань у столиці було закрито три наркоточки, а з МВС звільнено кілька високопоставлених офіцерів. Після виходу спецвипуску щодо закриття підпільного київського казино журналісти, причетні до матеріалу, втратили роботу на телеканалі.

Стрілянина в ресторані

У травні 2011 року Анатолій Шарій на очах у всіх вистрілив з травматичного пістолета в одного з відвідувачів "Макдональдса". Після цього журналіст сам викликав міліцію, заявивши, що таким чином захищав себе і дружину.

Як він розповів, під час обіду до них підійшов невідомий, почав ображати, а потім запропонував вийти на розбірки. На вулиці Анатолій двічі вистрілив у чоловіка, простріливши йому ногу і живіт.

Деякі активісти, грунтуючись на даних з камер спостереження, стверджували, що Шарій напав першим. У підсумку, журналіст був затриманий правоохоронними органами, яких потім звинуватив в організації інциденту співробітників МВС за публікацію матеріалів, що викривали їхню тіньову діяльність.

Замах на Шарія

Незабаром після скандалу в "Макдональдсі" Шарій знову став учасником інциденту зі стріляниною, в результаті якого в машині журналіста було наскрізь прострілене лобове і заднє скло. Сам Анатолій не постраждав. Оговтавшись після стресу, він звинуватив тих же представників МВС у замаху на його життя. У міліції ж заявили, що інцидент швидше за все був вдалим інсценуванням.

Після того, як проти журналіста було відкрито дві кримінальні справи, а сам він оголошений у всеукраїнський розшук, він разом зі своєю другою дружиною втік за кордон.

Оскільки у Шарія була підписка про невиїзд, він зробив для себе і дружини підроблені паспорти, за якими спочатку виїхав до Росії, а потім - у Нідерланди, де отримав політичний притулок та вид на проживання в ЄС.

Голос Кремля

Шарій, будучи одним із найвідоміших представників ЗМІ, є також і одним із найбільш небажаних блогерів серед патріотично налаштованих українців. У багатьох своїх статтях і публікаціях у соціальних мережах він прямо висловлює проросійський настрій, дискредитує нову владу, Нацполіцію і ВСУ, а також вельми негативно висловлюється про інші українські ЗМІ, які нібито займаються пропагандою і зомбують людей.

Найбільше за свої проросійські погляди Шарій був розкритикований після того, як в грубій формі назвав жителів Західної України "людьми другого або навіть нижчого сорту"

Отримавши масу негативних коментарів і образ у свою адресу, блогер видалив відео, яке вже встигло набрати кілька тисяч переглядів.

Примітно, що і Ютуб-канал Шарія, і його сторінки в соціальних мережах неодноразово були заблоковані через численні скарги інтернет-користувачів, які звинувачували блогера в проросійській пропаганді.

Що говорити, якщо навіть рідна сестра журналіста Олена Марченко називає його педофілом і аферистом, а його дружину - повією.

Нещодавні судові справи

Галас навколо імені Анатолія Шарія не вщухає донині. З огляду на діяльність епатажного журналіста, він до цих пір час від часу потрапляє в скандали, які паплюжать його репутацію. Так, на початку 2017 року блогер подав до суду на видання "Детектор Медіа" за публікацію, в якій його назвали "рупором російського світу" і "псевдобіженцем"

Незабаром він почав судитися з адвокатом Марком Фейгіном, який в ефірі радіо "Говорить Москва" звинуватив журналіста в злочині сексуального характеру. Цього разу позов блогера був задоволений, і він отримав офіційне спростування слів Фейгіна, який після цього був позбавлений ліцензії адвоката.

Декларація

Декларація Анатолія Анатолійовича Шарія в держреєстрі відсутня.

Дата народження
20 серпня 1978
Країна
Україна
Соцмережі