Дата народження
05 серпня 1979
Країна
Україна
Соцмережі
311

Андрій Білецький

Громадський і політичний діяч, екс-командир полку патрульної служби поліції особливого призначення «Азов» ГУ МВС України у Київській області. Народний депутат України, безпартійний, розлучений. Про нього повідомляє Політека.

Біографія

Андрій Євгенович Білецький (у деяких джерелах – Білетський, Білицький, Бєлецький) народився в Харкові 5 серпня 1979 року.

Батько — Білецький Євген Михайлович, українець. Народився в селі Краснопавлівка, Лозівський район, Харківська область.

Матір — Білецька Олена Анатоліївна, українка. Народилася в Житомирській області.

Андрій Білецький іще зі школи серйозно захоплювався спортом, отримав перший розряд у боксі. Також має навички професійного ножового бою, стрільби та фехтування.

Іще студентом Білецький брав участь у русі українських націоналістів. У 1999 році з командою спортсменів із Харкованамагався вибратися в Косово для участі у військових діях на Балканах.

Колишня дружина – Юлія Олександрівна Брусенко. Пара була одружена з 2003 по 2016 рік. У цьому шлюбі у 2007 році народився син Олександр.

Освіта

Андрій Білецький навчався на історичному факультеті Харківського національного університету. У 2001 році отримав диплом із відзнакою. Темою його дипломної роботи була історія Української армії повстанців.

Після дипломування Андрій Євгенович викладав історію у вищих навчальних закладах Харкова, продовжуючи збирати відомості з військової історії України. Його науковими дослідженнями керував знаменитий учений-історик Ярослав Дашкевич.

Кар’єра та громадська діяльність

У березні 2001 року Андрій Білецький активно брав участь у кампанії «Україна без Кучми», був заарештований у Києві разом з іншими протестувальниками.

У 2002 році Білецький став головою в харківській ланці Організації імені Степана Бандери «Тризуб». Допомагав Українській консервативній партії.

Із 2003 року Андрій Білецький діяв у харківському відділенні Соціал-національної партії України. Коли СНПУ проходила через лібералізацію і перейменування на ВО «Свобода», Білецький висловлював свій протест проти цього.

Згодом Андрій Білецький розробив та очолив при СНПУ незалежну організацію «Патріот України», на яку не мала впливу жодна з політичних структур. В організацію «Патріот України» увійшли бійці УНА-УНСО, СНПУ і “Тризуба”.

Першочерговим завданням націоналістичних структур під керівництвом Білецького стало збереження так званої білої раси через створення нового ладу під назвою націократія. Андрій Білецький, за його власною заявою, виступає за позбавлення від спекулятивного капіталу сіоністів.

Білецький стверджує, що вважає себе українським націоналістом, який бореться за краще майбутнє для України. Визначення себе як неонациста рішуче відкидає.

У листопаді 2011 року в Андрія Білецького стріляли, його було поранено двома кулями.

У грудні 2011 року Білецького звинуватили в нападі на Сергія Колесника й утримували під вартою протягом двох місяців. Соратники Андрія Білецького вважають це покарання політичною репресією. У Києві, Донецьку, Львові, Житомирі та Харкові пройшли протестні мітинги, організовані українськими націоналістами.

У лютому 2014 року Верховною Радою України було ухвалено рішення звільнити політичних в’язнів, Андрій Білецький вийшов на волю. Вже наступного місяця Білецького обрали головою блоку «Правий сектор – Схід». До нього увійшли Полтавська, Донецька, Луганська та Харківська області.

У січні 2015 року Андрій Білецький, будучи нардепом, купив квартиру в Києві вартістю близько чотирьох мільйонів гривень. Це сталося в дні оточення українських бійців у Дебальцевому і битв за аеропорт «Донецьк».

У зоні АТО Білецький командував полком «Азов». Він заявив, що особисто очолив військові дії з повернення Маріуполя, хоча був змушений розробляти новий план операції з провини неточних розвідданих.

Восени 2014 року Андрій Білецький увійшов у військову раду “Народного фронту”, заснованого Яценюком та Турчиновим.

Група юристів і громадських діячів написала відкрите звернення Арсенію Яценюку, протестуючи проти висунення Андрія Білецького як кандидата від партії “Народний фронт” під час виборів до Верховної Ради України. Причиною звернення була антиліберальна і навіть расистська налаштованість Білецького, від якої він не збирався публічно відмовлятися.

Окрім того, діяльність Андрія Білецького в партії була б прямоюлегалізацією і заохоченням до неонацизму серед українців, що негативно вплине на статус і репутацію самої партії і всіх, хто в ній перебуває.

Андрій Білецький не став брати участь у позачергових виборах у парламент, але зареєструвався як незалежний кандидат у депутати по Оболонському округу міста Києва. Зорян Шкіряк, який раніше був політичним супротивником Білецького, раптом відкликав свою кандидатуру, щоб Білецький переміг в окрузі. Шкіряк став його соратником і довіреною особою.

У Верховній Раді України Андрій Білецький став заступником голови Комітету національної безпеки. Увійшов до складу груп із зв’язків із низкою країн, серед яких Великобританія, США, Ізраїль і Польща.

За кілька років перебування у ВР України Білецький брав участь лише в двох відсотках голосувань.

Він на п’ятому місці в рейтингу нардепів із мінімальним відсотком голосувань. Андрій Білецький був відсутній на 328 парламентських засіданнях. За дослідженнями виборчкому України, Білецький не виступав як автор або співавтор жодного законопроекту серед проголосованих у Верховній Раді.

Декларація

Андрій Білецький задекларував 115 тисяч гривень зарплати. Квартира в Києві оформлена на колишню дружину Юлію Брусенко. Крім того, Білецький заявив про те, що зберігає готівкою 250 тисяч гривень.

Новини

Андрій Білецький заявив, що такої проблеми, як антисемітизм й очевидна ксенофобія, на території України не існує, хоча багато громадян відносять себе до числа українських націоналістів. Незважаючи на дані, надані соціологами, люди довіряють націоналістам, як вважає Білецький. Як доказ цього він наводить факти, що до них долучається молодь, дітей відправляють у дитячі санаторії і табори на відпочинок, у підрозділи націоналістів надходять нові добровольці, – перераховує Андрій Білецький.

Антисемітизм – розпливчасте поняття. Більшість олігархів в Україні – євреї. Толерантність може досягти такого рівня, коли критика дій олігархів перестане бути можливою, бо відразу ж почнуться звинувачення у ксенофобії. Такого в Україні не повинно бути. У громадян не можна відбирати право критикувати, засуджувати, виступати проти їхніх незаконних дій, незважаючи на національність строго судити за їхніми справами, – переконаний Андрій Білецький.

Фото й відео

Дата народження
05 серпня 1979
Країна
Україна
Соцмережі