Дата народження
06 грудня 1986
Країна
Україна
Соцмережі

Андрій Довбенко – керуючий партнер великої міжнародної юридичної фірми. Вважає, що Україні потрібен прозорий бізнес, про це повідомляє Політека.

Біографія

Андрій Миколайович Довбенко народився 6 грудня 1986 року. Його дитинство минуло в невеликому мальовничому містечку Прикарпаття. Андрій Довбенко народився і виріс у Калуші Івано-Франківської області.

Освіта

Їде з рідного містечка до Києва. У 21 рік закінчує Національний університет «Києво-Могилянська академія». Отримує спеціальність “правознавство” – навчається на факультеті правових наук.

Сім’я

Був одружений на Дарині Заривній (редактор журналу L’officiel). Зараз розлучений. У колишньої пари є донька. Батько також бере участь у вихованні дитини.

У вільний час намагається зайнятися чимось відмінним від своєї основної сфери діяльності: любить спорт, джаз. Вважає, що це – прекрасна можливість зняти напругу, освіжити мислення. Крім цього, захоплюється класичною і сучасною літературою.

Кар’єра та громадська діяльність

Просування кар’єрними сходами почав зі студентської лави. Ще в 18 років влаштувався на роботу в юрфірму «Контракт». Його діяльність була пов’язана з представництвом у судах, супроводом господарської роботи, юридичним проведенням організації бізнесу.

Через рік був юристом Адвокатського бюро Геннадія Копійки. Виступав консультантом щодо корпоративного права, операцій у сфері нерухомості, структуризації інвестицій, юрсупроводження субсидування будівництва.

У 20 років став юристом у міжнародній мережі аудиторських компаній «ПрайсуотерхаусКуперс Україна». Потім – старшим юристом тут само. Через кілька місяців – старшим юристом в «Big 4» – «Ернст енд Янг Україна». Управляв планомірними консалтинговими проектами в різноманітних сферах.

У 25 років – радник міжнародної юрфірми «Андреас Неоклеус і Ко». Через чотири роки – керуючий партнер «Андреас Неоклеус енд Ко. Україна».

Із 2017 по 2018 рік – керуючий партнер юрфірми Evris.

Новини та компромат

Читаючи деякі статті про Довбенка Андрія Миколайовича, стає зрозуміло, що багато з них написано «під замовлення»: просто хвалебні оди на честь юриста, який здійснює багатогранну юридичну підтримку неабияким гравцям у мережі українського бізнесу – вміло допомагав їм вирішувати різні правові проблеми.

Юрист веде авторські блоги. Про себе говорить, що коли прийшов на посаду у міжнародну юридичну фірму, то колосальна відповідальність спочатку його лякала, проте одночасно стимулювала працювати краще і заглиблюватися в тему, яка цікавить його дедалі більше і глибше.

Юриста було викрито в спробі створити офшорний бізнес.

Ця тема безпосередньо стосується юридичної офшорної компанії «Андреас Неоклеус енд Ко», що фігурує у відмиванні фінансів. Андрій Довбенко, курируючи столичний офіс в Україні, спробував вибудувати офшорний бізнес.

Спочатку цю інформацію надав сайт “РБК-Україна”, щоправда, через певний час усі дані було видалено. Генеральний директор веб-порталу тоді сказав, що матеріал видалили на комерційних засадах і нібито між фігурантами справи та редакцією видання укладено мир, тому предмет розмови вичерпано.

Три роки тому компанія зі світовим ім’ям була замішана в корупційному скандалі. Творця організації Андреаса Неоклеуса, який є громадянином Кіпру, звинуватили у фінансових зловживаннях у зоні республіки Кіпру та Російської Федерації. Кримінальне провадження проти нього і його сина – наслідок того, що впливові кіпрські державні службовці відмивали гроші. В цьому була задіяна і «російська мафія».

Згідно з офіційними даними, «Андреас Неоклеус енд Ко» вправлялася в сфері антимонопольного та корпоративного права, займалася злиттями і поглинаннями, була задіяна на ринку капіталу, мала стосунок до природних ресурсів, міжнародного податкового планування, фінансового, податкового та банківського права, нафти і газу, займалася природокористуванням, судовими розглядами і спорами. Була задіяна в арбітражній і судовій практиці нерухомості.

Керуючого київським відділенням юридичної компанії Андрія Довбенка звинуватили у взаємодії з каналом, яким, найімовірніше, оперувала «російська мафія».

Юристу висунули звинувачення у відмиванні фінансів, отриманих у незаконний спосіб, під виглядом надання міжнародних юрпослуг.

На той момент здійснити перевірку, де був столичний офіс компанії, не видавалося можливим, оскільки дані офіційного сайту neocleous.com свідчили про те, що офіс «Андреас Неоклеус енд Ко» в м. Київ розташовано на вулиці Інститутській. Тільки фактично за вказаною адресою офісу не було.

Насправді Довбенко раніше працював на одіозних клієнтів, ось чому його вважають юристом зі скандальним минулим.

Деякі ЗМІ зазначають, що Андрій Миколайович мав безпосередній стосунок до злочинного бізнесу олігарха в бігах Сергія Курченка.

Раніше юрист працював у його юрдепартаменті. Довбенко вирішував різні питання олігарха за тодішнього президента Віктора Януковича: придбання мереж автомобільних заправних станцій, кредитування організацій, енергетичних, медіа-активів і просто його особисті справи.

Сценарій, що прокручується кіпрською організацією, доволі схожий із діяльністю олігарха-втікача. Нібито надаючи юридичні послуги, офіс, який знаходиться в столиці, насправді займається тим, що виводить нечувану кількість грошей на офшорні рахунки. Періодичний прихід величезних грошових нарахувань на офшорні рахунки став цікавий міжнародним правоохоронцям.

Згідно з джерелами Міністерства юстиції, Андрій Довбенко – «смотрящий» у корупційній програмі.

Він безпосередньо пов’язаний зі скасуванням реєстраційних дій. Тарифна ставка за такий “сервіс” присутня в сумі від двохсот п’ятдесяти тисяч гривень (коли йдеться про квартиру) до п’ятисот тисяч гривень (коли йдеться про котеджі).

Реєстраційна поведінкова база, її скасування щодо великих об’єктів – тут фінансова планка доходить до чотирьох мільйонів гривень. Тільки на дію цієї схеми потрібна згода високопоставлених співробітників міністерства, особливо це стосується Міністерства юстиції.

Юрист Андрій Довбенко любить піарити себе на сторінках Всесвітньої павутини та друкованих ЗМІ – прагне описати себе з найкращого боку, щобполіпшити свій імідж. І навіть сам пише про себе на особистому сайті, ділячись своєю історією, своїми думками. Про те, як він став успішним, який він молодець, що зробив свою кар’єру ще зі студентської лави.

Він зазначає, що на керівній посаді його лякала «колосальна відповідальність», але водночас це був стимул працювати краще і заглиблюватися в тему дедалі більше. Іноді брак досвіду, за його словами, компенсував живий розум і вміння подивитися на ситуацію «з коробки». Він пише, що не хвалить себе, але виходить якраз навпаки – навіть дуже хвалить, бо називає свої здібності не якимись унікальними якостями, а природними рисами молодого, закоханого в професію фахівця з амбіціями.

Він називає себе юристом майбутнього, представляє свою аналітику, красиво розписує свої здібності та можливості. Відходить від традиційних рамок подачі біографії, розповідає в красивих фарбах невелику історію про себе, свою активну життєву позицію, елементарну практику, захоплення темою інвестування.

Зазначає, що намагається бути прикладом для доньки у всьому. Називає себе свідомим громадянином, справжнім професіоналом і надійним другом. Ось такий виховний прийом – каже, що постарається передати доньці все те хороше, що є в ньому.

Чудово, що все погане залишиться з ним. І хочеться сподіватися, що його дитина, коли виросте, буде справді чесною і щирою людиною. А не влаштовуватиме показуху в друкованих ЗМІ та мережі Інтернет, всіляко піаритиме і розхвалюватиме себе.

Фото та відео


Дата народження
06 грудня 1986
Країна
Україна
Соцмережі