Дата народження
12 січня 1980
Країна
Україна
Соцмережі
1287

Андрій Федчук

Біографія

Андрій Федчук - український боксер. Народився в 1980 році в Івано-Франківській області - помер в 2009 році поблизу Коломиї. З дитячих років займається боксом. Здобув освіту в Політехнічному коледжі та Прикарпатськом університеті.

Кар'єра

Перший успіх приходить в 1996 році, коли Андрій Федчук стає членом збірної України з боксу і вперше представляє країну на міжнародних змаганнях. В індивідуальному заліку спортсмен тоді посідає п'яте місце.

Велике досягнення в кар'єрі відбувається в 1998 році. Тоді Андрій Федчук виграє бронзову медаль на чемпіонаті світу серед юніорів.

У 2000 році, перейшовши в дорослий бокс, спортсмен вперше їде на Олімпійські ігри. У Сіднеї Андрій Федчук виграє бронзу в першій важкій вазі.

У 2003 році знову сходить на п'єдестал чемпіонату Європи, на якому посідає третє місце. У 2005 році Андрій Федчук бере участь в Чемпіонаті світу, на якому посідає п'яте місце.

Досягнення

Визнається одним з найсильніших боксерів свого покоління. Андрій Федчук був багаторазовим чемпіоном України, призером першості Європи, світу, а також медалістом Олімпіади. Мав звання заслуженого майстра спорту України. Кавалер ордена «За мужність». Посмертно був визнаний почесним громадянином Коломиї. У 2013 році на честь Андрія Федчука на малій Батьківщині був відкритий пам'ятник. Також ім'ям спортсмена названа одна з вулиць Коломиї.

Чутки і скандали

Безліччю чуток оточена загибель знаменитого спортсмена. Андрій Федчук помер 15 листопада 2009 року. Боксер повертався з дня народження свого тренера, не впорався з керуванням свого автомобіля марки «Лексус» і врізався в стіну однієї з будівель села Стопчатів, що недалеко від Коломиї. Сам спортсмен загинув від отриманих травм у лікарні. Разом з ним в авто перебували його тренер Іван Данилишин та його син, який також постраждали, але вижили.

З'являлася інформація, що загиблий спортсмен перебував в стані алкогольного сп'яніння, хоча самі правоохоронці не акцентували на цьому увагу, не бажаючи псувати імідж молодого чемпіона, загинувшого в самому розквіті життя і кар'єри.

Статки  і джерела доходів

Андрій Федчук виграв за роки спортивної кар'єри близько 200 тисяч доларів в якості призових. В останні роки життя займався бізнесом. Родичам спортсмен залишив велику спадщину в доларовому еквіваленті.

Особисте життя і сім'я

Андрій Федчук - загинув холостим. Дітей у спортсмена не було. У чемпіона залишилися батьки Василь і Ганна, які шанують честь сина в рідній Коломиї.

Фото і відео

Дата народження
12 січня 1980
Країна
Україна
Соцмережі