Дата народження
18 березня 1982
Країна
Україна
Соцмережі

Герус Андрій Михайлович: народний депутат України та представник Зеленського в Кабміні

Герус Андрій Михайлович - енергетичний експерт, що є лобістом зниження тарифу на енергетику, “слуга народу”, що представляє президента в Кабміні.

Біографія

З'явився на світ 18.03.1982 року в місті Нововолинськ. Зараз мешкає в Києві.

Освіта

Андрій Герус здобув вищу освіту в національному університеті імені І. Франка у Львові в 2004 році. Спеціальністю вибрав економічну кібернетику.

Додаткову освіту фахівця з управління бізнес-проектами (МВА) Андрій Михайлович Герус отримав в Лондоні, в Гренобльській Вищій школі бізнесу (2013 - 2015 року).

Сім’я 

Андрій Герус народився у шахтарській родині.

Андрій Михайлович Герус одружений. Його дружину звуть Наталія. Подружжя виховує двох доньок.

Кар'єра

У 2003 році Андрій Герус почав свою кар'єру аналітика інвестиційної діяльності в компанії «Галнафтогаз». До 2007 року пройшов шлях від аналітика до директора з інвестиційної та торговельної діяльності.

Перейшов на пост інвестиційного директора в компанію «Конкорд Капітал» в 2007 році. Працював до призначення в державний орган.

З 2014 по 2015 року Андрій Михайлович Герус отримав призначення в Національну комісію з регулювання в сфері енергетики і комунальних послуг.

У 2015 році обійняв посаду виконавчого директора компанії «Конкорд Капітал». У сферу відповідальності входила інвестиційна діяльність.

З 2017 року є головою Асоціації споживачів енергетики і комунальних послуг.

Політика

Андрій Герус балотувався у Київську міську раду від “Об'єднання “Самопоміч” у 2015 році, проте безуспішно.

Наступний політичний досвід Андрія Геруса пов'язаний із “Слугами народу” й командою Володимира Зеленського.

Так, у травні 2019 року Андрія Геруса було призначено представником Президента у Кабінеті Міністрів. Він увійшов до команди нового Президента України Володимира Зеленського,  в якій відповідає за енергетику, житлово-комунальне господарство та антимонопольне регулювання.

На цьому успіх Геруса не закінчився, і влітку 2019 року він балотується до Верховної Ради України 9-го скликання за списком партії “Слуга народу”.

Андрій Герус став народним депутатом України.

У новій Раді Геруса обрано головою комітету з питань енергетики та житлово-комунальних послуг.

На сьогодні Герус є лобістом зниження тарифу на енергетику для промисловості. Герус також активно виступає проти формули "Роттердам плюс", яка є схемою збагачення олігарха Ріната Ахметова. 

Під час Революції Гідності Герус координував акції протесту під житловим комплексом One Hyde Park, де розташована квартира Ахметова в Лондоні.

3 вересня 2019 року Андрій Герус поінформував суспільство про свій перший законопроєкт, який стосується операцій з нерухомістю. Герус виступає за те, що громадяни не сплачували якихось фантастичних, несправедливих та штучно вигаданих поборів.

Чутки і скандали

У 2016 році на сторінках інформаційно-аналітичного інтернет-видання «Аргумент» в інтерв'ю з головою адміністрації Президента Борисом Ложкіним була озвучена причина призначення Андрія Михайловича Геруса на пост члена комісії НКРЕКП. 

За словами політика, рішення про кандидатуру ухвалювалося не тільки на підставі професійних якостей, а й спираючись на активну громадянську позицію кандидата - участь в пікетах лондонської квартири Ріната Ахметова. 

Таким чином, участь Андрія Михайловича Геруса в НКРЕКП є спільною роботою власника інвестиційної компанії «Конкорд Капітал» Ігоря Мазепи і політика Бориса Ложкіна.

Декларація

Сім'я володіє квартирою в Києві (50 кв.м.) та земельною ділянкою в Київській області (0,9 га).

Посилання

Андрій Герус є зареєстрованим користувачем мережі Фейсбук. На своїй особистій сторінці він активно ділиться новинами, фото.

Відео

https://www.youtube.com/watch?v=Ep0fHRih5hs

Дата народження
18 березня 1982
Країна
Україна
Соцмережі