Дата народження
13 червня 1983
Країна
Україна
Соцмережі
509

Андрій Гордєєв

Гордєєв Андрій Анатолійович: ексгубернатор Херсонської області

Гордєєв Андрій Анатолійович - колишній депутат, представник БПП, голова Херсонської облдержадміністрації. Підозрюється у причетності до вбивства Гандзюк. Декларує витрати, які не відповідають його доходам.

Біографія

Андрій Гордєєв народився 13 червня 1983 року в селі Томина Балка Херсонської області.

Має профіль в мережі Facebook.

Сім'я

Розлучений. 

У 2018 одружився вдруге з Гордєєвою Мариною, яка займає посаду депутата Херсонської облради та очолює фракцію БПП. 

У чиновника двоє дітей: син від першого шлюбу і дочка - від другого.

Освіта

Після закінчення школи Андрій вступив до Міжнародного університету бізнесу і права, де у 2003 році отримав диплом юриста.

Після цього продовжив вивчати право в Міжнародному науково-технічному університеті (2007) та Київському національному економічному університеті ім. В. Гетьмана (2009).

Згодом Гордєєв став студентом Національної академії державного управління при Президентові України, який закінчив у 2014 році.

Кар'єра

На початку своєї трудової діяльності (2003-2005) чиновник працював юрисконсультом на підприємствах ВАТ “Завод «Дельта” та ТОВ “Механічний завод”. 

Після цього протягом шести років очолював юридичний відділ херсонського “Механічного заводу”. У 2011-му зайняв посаду директора компанії ТОВ “Логістіктранссервіс”.

Через рік почав будувати політичну кар'єру. У 2012-му був призначений помічником-консультантом народного депутата. 

У 2012-му стає депутатом Херсонської міської ради 6-го скликання, а через два роки проходить у Верховну Раду 8-го скликання від партії “БПП Солідарність”.

У квітні 2016 року Андрій Гордєєв призначений президентом головою Херсонської облдержадміністрації. У квітні 2019-го написав заяву на звільнення.

Компромат

Справа Гандзюк

За словами батька Катерини Гандзюк, замовниками його дочки, ймовірно, є Андрій Гордєєв, Євген Рищук та Владислав Мангер. Перший до квітня 2019 року був губернатором Херсонської області, другий - його заступником, а третій - головою міської облради. 

Також чоловік додав, що херсонські чиновники скоріше за все були у змові з Левіним (прізвисько “Москаль-молодший”), який проходить у справі як головний підозрюваний в організації злочину.

Враховуючи це, активісти закликали представників БПП виключити Гордєєва та його заступника з партії, а також звільнити їх із займаних посад. 

У партії на їх заклики не відреагували. Втім, Андрій Анатолійович не став чекати своєї відставки і в квітні 2019 року сам написав заяву на звільнення.

Влітку того ж року в домі Гордєєва правоохоронці провели обшук, однак офіційну підозру досі не вручили.

Корупційні схеми

Андрія Гордєєва як начальника всього Херсонського регіону часто критикували за бездіяльність на фоні численних обіцянок. А коли щось і робилося, то на цьому відмивалися великі суми бюджетних коштів.

До прикладу можна навести ремонт обласного палацу молоді у 2016 році, на який було виділено 3,5 мільйонів гривень.

Результати першої перевірки показали, що ремонтні роботи були проведені абияк, а матеріали закуплені не ті, які зазначені у документації, а дешевші та менш якісні. При цьому вся сума на реставрацію будівлі була витрачена в повному об’ємі. Куди пішли державні гроші, залишається тільки здогадуватись.

Автомобіль на останні гроші

За даними проєкту “Наші гроші”, народний депутат від БПП Андрій Гордєєв у 2013 році витратив увесь річний дохід на автомобіль.

У своїй декларації за 2013 рік чиновник вказав, що обзавівся новим автомобілем КІА вартістю 231 тисяча грн. При цьому його загальний дохід склав 230 тисяч грн, з яких зарплата склала всього 70 тисяч грн. 

Тобто, якщо вірити офіційним даним, то всі зароблені кошти він витратив на нову машину.

Цікаво й те, що Гордєєв дозволив собі таку дорогу покупку при тому, що у його сім’ї не було жодних заощаджень чи доходів від бізнесу, а дохід його дружини за рік склав всього 31 тисячу грн. Тобто в місяць родина депутата жила приблизно на 2 500 грн.

Декларація

За даними електронної декларації 2018 року, Андрій Гордєєв володіє приватним будинком на 75 кв.м в Славському Львівської області, автомобілем та моторним човном. Де він живе в Херсоні - невідомо.

Загальний дохід ексдепутата склав 816 тисяч 952 гривні. При цьому він придбав TOYOTA LAND CRUISER 2012 р.в. майже за мільйон гривень.

На дружину чиновника, яка заробила майже пів мільйона гривень, записана земельна ділянка в Херсонській області площею 5,7 гектара та ще один автомобіль TOYOTA YARIS 2015 р.в., який належить третій особі. 

За кілька років Гордєєв наскладав 81 тисячу гривень та 42 тисячі 500 доларів готівкою, а також 42 тисячі 500 гривень поклав у банк. Його дружина також мала заощадження на суму 248 тисяч 500 гривень та 32 тисяч 200 доларів. 

Дата народження
13 червня 1983
Країна
Україна
Соцмережі