Дата народження
24 червня 1987
Країна
Україна
Соцмережі

Андрій Іллєнко

Український політик, член політради й голова київської міської організації Всеукраїнського об'єднання «Свобода». Депутат Верховної ради України VII та VIII скликань, одружений.

Біографія

Андрій Іллєнко народився в знаменитій родині в 1987 році. Батько політика - режисер Юрій Іллєнко, а мати - актриса Людмила Єфименко. Після школи здобув освіту в Київському університеті ім. Т.Г. Шевченко. Є професійним політологом. Пізніше продовжив освіту в аспірантурі рідного ВНЗ.

Кар'єра

Політичну діяльність Андрій Іллєнко починає в 2004 році. Тоді майбутній нардеп приєднується до партії «Свобода».

Вперше потрапляє в органи влади у 2010 році. Іллєнко стає депутатом столичної міської ради. Також є довіреною особою тодішнього кандидата в Президенти - Олега Тягнибока.

Досягнення

Андрій Іллєнко стає народним депутатом у 2012 році. Представляє партію «Свобода». Знову потрапляє в стіни парламенту у 2014 році, виграючи мажоритарні вибори.

Чутки й скандали

Критикується за свою ідеологічну позицію. Андрія Іллєнка відкрито називають нацистом. Звинувачують в антисемітизмі, сексизмі, гомофобії і шовінізмі. Політик заявляв, що є прихильником ідеї націонал-соціалізму і розглядає її революційну ідеологію.

Існує думка, що Андрій побудував кар'єру виключно за рахунок слави і зв'язків свого батька - видатного режисера і одного з лідерів націоналістичного руху.

Андрій Іллєнко обвинувачувався в причетності до низки вбивств представників азіатських, кавказьких та африканських народів на грунті нетерпимості. Звинувачувався в порушенні законів і прав людини, організовуючи акції протесту проти нелегальної міграції.

Нардепа підозрюють в організації і керівництві праворадикальної організацією «С14».

Великий скандал за участю Андрія Іллєнка стався на початку 2014 року, коли він в компанії своїх соратників по партії увірвався в кабінет тодішнього глави «Першого національного» Пантелеймонова і змусив його написати заяву про відставку. При цьому, нардепи били чиновника і всіляко принижували. За фактом інциденту було порушено кримінальну справу, яку так і не довели до суду.

Статки та джерела доходів

Андрій Іллєнко декларував виключно зарплату народного депутата - близько 200 тисяч гривень на рік. Депутат не має нерухомості або авто. Майном покійного батька управляє його мати. Нардеп заявляв, що має заощадження в розмірі 24 тисяч гривень.

Особисте життя і сім'я

Політик перебуває у шлюбі з Анастасією Іллєнко - юристом. Подружжя дітей поки не має.

Дата народження
24 червня 1987
Країна
Україна
Соцмережі