Дата народження
16 червня 1973
Країна
Україна
Соц.мережі
Андрій Іванчук

Український політик, народний депутат Верховної Ради України VII і VIII скликань. Член партії «Народний фронт». Одружений, виховує доньку.

Біографія

Андрій Іванчук - уродженець Івано-Франківська. Народився в родині медиків в 1973 році. Після школи вступив до університету у Чернівцях і отримав диплом за спеціальністю «Правознавство». З юних років знайомий з майбутнім прем'єр-міністром України - Арсенієм Яценюком. Андрій Іванчук є давнім другом і соратником знаменитого політика та тісно спілкується з ним більшу частину життя.

Кар'єра

Трудову діяльність Андрій Іванчук розпочав спільно зі своїм старим другом - Арсенієм Яценюком. У 1990-х роках друзі відкривають перший бізнес - юридичну фірму «Юрек Лтд». Одночасно з підприємницькою діяльністю Іванчук працює в Чернівецькому університеті, де викладає кримінальне право.
Андрій Іванчук стає віце-президентом «Юрека», а на початку 2000-х очолює одну з філій банку «Аваль». Через кілька років отримує пост директора обласного відділення банку. Деякий час Іванчук також очолює підприємство «Володимирцукор».
Різкий зліт кар'єри майбутнього політика починається у другій половині 2000-х. Тоді він очолює «Енергетичну компанію України» і «Укрінтеренерго».
У період з 2009 по 2010 роки очолює роботу «Фронту змін» - нової партії свого друга Арсенія Яценюка.

Досягнення

Андрій Іванчук стає народним депутатом у 2012 році. Представляє «Батьківщину». Працює над питаннями економічної політики. Знову переобраний в парламент у 2014 році.

Чутки й скандали

Андрія Іванчука називають «сірим кардиналом» сучасної української політики. У ЗМІ відкрито заявляють, що нардеп представляє і лобіює інтереси Президента Порошенко і колишнього прем'єра Яценюка. Його називають «смотрящим» і звинувачують у створенні і приховуванні багатомільярдних корупційних схем у нинішній владі.
Звинувачується у «кумівстві» з Арсенієм Яценюком. Політик  має репутацію «гаманця» колишнього прем'єра і його політичної маріонетки.
Андрій Іванчук систематично звинувачується в «кнопкодавстві». Фіксували випадки, коли нардеп встигав голосувати одночасно за п'ятьох своїх колег.
Звинувачувався в приховуванні доходів. У 2015 році стало відомо, що Іванчук користувався приватним літаком, вартість оренди якого склала близько 600 тисяч гривень, що становить майже повну суму річного легального доходу політика.

Статки та джерела доходів

Офіційно Андрій Іванчук декларував лише зарплатню народного депутата, яка становить 247 тисяч гривень на рік. Нардеп також має колекцію дорогих годинників та ікон і збирає зброю. Володіє авто іноземного виробництва. Іванчук декларував депозит в банку в розмірі понад 5 мільйонів гривень. Також політик має понад 2 мільйони гривень готівкою, а також заощадження в банках - понад 30 мільйонів гривень і 631 тисячу євро. Накопичення були зроблені нардепом у період його роботи в бізнесі.

Сім'я і особисте життя

Андрій Іванчук перебуває у шлюбі з Іриною Іванчук. Подружжя виховує доньку.

Дата народження
16 червня 1973
Країна
Україна
Соц.мережі