Дата народження
17 серпня 1968
Країна
Україна
839

Андрій Кузьменко

Заслужений артист автономної республіки Крим, співак, автор пісень, телеведучий, актор, письменник

Дата народження: 17.08.1968 р.

Дата смерті: 02.02.2015 р.

Рідне місто: Самбір (Львівська область)

Кузьма Скрябін - сценічний псевдонім. Справжнє ім'я артиста - Андрій Вікторович Кузьменко.

Мати Андрія Ольга працювала викладачем музики і захоплювалася українським фольклором. Її творчі пристрасті вплинули на маленького Андрія. Незабаром він відправився в музичну школу. Там хлопчик навчався грі на фортепіано.

Коли Кузьмі Скрябіну було 10 років, він почув пісню «Lady Madonna» гурту The Beatles. Його захопив трек. Хлопчик швиденько змайстрував електрогітару з фанери і розмалював її корпус. Підібравши улюблену мелодію на фортепіано, він переклав її на гітару. Незабаром Кузьма почав створювати власні пісні. Але музика була не єдиним захопленням хлопця. Він прекрасно вивчив англійську та польську мови, а також домігся титулу кандидата в майстри спорту з біатлону.

Коли Кузьма випадково почув по радіо панк-рок-гурт The Exploited, він вирішив створити свою музичну банду. Його гурт репетирував в шкільному актовому залі та грав на танцях.

Проте мрії хлопця були не про те. Він бажав стати лікарем-неврологом. Після школи Кузьма планував вступити до Львівського медінституту. Але стати студентом цього закладу йому не вдалося. Від хлопця зажадали хабар за вступ. Так Кузьма Скрябін став вчитися в ПТУ на штукатура. Пізніше йому вдалося вступити до Петрозаводського медінституту.

У 1986-му році Кузьма познайомився з гітаристом Володимиром Шкондою. Хлопці утворили свій музичний колектив.

У 1987-му році батьки Кузьми дали хабар в розмірі 4000 руб., і їх син потрапив до Львівського медінституту на факультет стоматології. Але медицина була йому вже не цікава. Кузьма Скрябін продовжував займатися музикою, все сильніше захоплюючись цим мистецтвом.

Музикант грав у складах різних гуртів і створював власні проекти.

У 1989-му році з'явився гурт «Скрябін».

Закінчивши ВНЗ в 1993-му році, Кузьма Скрябін з музикантами почав виступати на зарубіжних заходах.

У 1995-му році відбувся реліз першої успішної платівки «Птахи». Альбом наблизив своїх творців до широкої популярності.

У 2004-му році Кузьму Скрябіна вигнали з гурту. Причиною послужили його політичні орієнтири. Кузьма підтримував Віктора Януковича. На цій підставі багато українських музикантів оголосили йому бойкот.

У 2005-му році Кузьма Скрябін став телеведучим на проектах «Шанс» і «Шейканемо». Його співведучою була Наталя Могилевська. Паралельно Кузьма продовжує займатися музикою, працюючи над нею на самоті.

У 2006-му році вийшла автобіографія Кузьми Скрябіна. Книга отримала назву «Я, «Победа» и Берлин».

У 2008-му році рокер створив жіночій поп-гурт «Пающіє труси».

У 2009-му році Кузьма брав участь в просуванні гурту «DZIDZIO».

1-лютого 2015 го року артист представив кліп на трек «Дельфіни».Наступного дня музикант загинув в автокатастрофі.

Це сталося на 87-му км траси Кіровоград-Кривий Ріг-Запоріжжя. За день до події в Кривому Розі пройшов концерт на честь 25-річчя гурту «Скрябін». Кузьма повертався до Києва. Співак перебував за кермом своєї «Toyota Sequoia». Легковик зіткнувся з вантажівкою «ГАЗ-53», яка перевозила молоко. Від отриманих травм Кузьма Скрябін помер на місці.

4-го лютого у львівській Преображенській церкві пройшла церемонія прощання. На наступний день Кузьму Скрябіна поховали на Брюховицькому цвинтарі.

Після смерті артиста було організовано безліч концертів в пам'ять про нього.

11-го липня на місці загибелі зірки встановили меморіал на згадку про всіх передчасно померлих на цьому місці.

1-го жовтня в Луцьку встановили пам'ятник Кузьмі Скрябіну. Але 2-го березня 2016- го року пам'ятник був демонтований за наполяганням матері музиканта Ольги. За її словами, скульптура зовсім не схожа на її сина.

За роки свого творчого життя Кузьма Скрябін отримав безліч нагород, знявся в ряді фільмів, а також брав участь у багатьох теле- і радіо-проектах.

Особисте життя

У 1994-му році Кузьма Скрябін одружився зі Світланою Бабійчук, своєю колишньою співученицею. Світлана є художницею і засновником благодійного фонду ім. Кузьми Скрябіна.

У цьому шлюбі народилася дочка Марія-Барбара.

Статок

У 2010-му році Кузьма Скрябін розповів пресі, що заробляє близько 5 тис. USD в місяць.

Дата народження
17 серпня 1968
Країна
Україна