Дата народження
23 червня 1979
Країна
Україна
Соцмережі

Андрій Ніколаєнко

Ніколаєнко Андрій Іванович: колишній противник Євромайдану і нинішній прихильник Юлії Тимошенко

Ніколаєнко Андрій Іванович був радником Тимошенко, потім став членом Партії регіонів, а у 2019 році знову повернувся до Тимошенко і став народним депутатом за списками її політичної сили

Біографія

Ніколаєнко Андрій Іванович народився 23 червня 1979 року в місті Фастів Київської області.

Освіта

Андрій Ніколаєнко має два дипломи про вищу освіту. У 2000 році він закінчив Інститут міжнародних відносин при Київському національному університеті ім. Т. Шевченка (економіст-міжнародник), а через вісім років закінчив Дипломатичну академію. Крім того, Ніколаєнко навчався в корейському університеті Енсе.

Кандидат економічних наук.

Сім'я

Андрій Ніколаєнко одружений. Дружину звуть Ірина. У шлюбі з нею народилося дві дочки: Ярослава і Дарина.

Кар'єра

Трудова діяльність Андрія Ніколаєнка почалася у 2002 році в українському посольстві у Кореї. Тут він працював протягом чотирьох років на дипломатичних посадах аташе і третього секретаря.

По поверненню в Україну Андрій Ніколаєнко став помічником народного депутата з Партії регіонів Сергія Ларіна. Працював з ним у п'ятому (2006-2007) і шостому (2007-2012) скликаннях Верховної Ради на громадських засадах. Також у шостому скликанні на платній основі Ніколаєнко був помічником у іншого "регіонала" - Юрія Каракая.

З 2009 року Андрій працював в Управлінні зовнішньоекономічної політики та міжнародного співробітництва Секретаріату Кабінету Міністрів України. Відповідав за розробку проєктів зі співробітництва з країнами Азіатсько-Тихоокеанського регіону. Тоді ж був радником глави кабінету міністрів, якою тоді була Юлія Тимошенко.

Після перемоги на президентських виборах Віктора Януковича, Ніколаєнко був відправлений у Кіровоградську область. Кілька років пробув заступником губернатора, а потім на початку 2013 року очолив цю область. Однак після падіння режиму Януковича Ніколаєнко залишив пост голови Кіровоградської ОДА. Після розстрілу у Києві Небесної Сотні Андрій покинув Партію регіонів.

Після цього встиг пів року (березень-вересень) попрацювати заступником губернатора Донецької області Сергія Тарути. Потім три тижні був головою Державного агентства з питань відновлення Донбасу.

В 2015 році з політики Андрій Ніколаєнко перебрався у бізнес. Він очолив раду директорів компанії "Велта", яка працює в сфері гірничої промисловості. Розробляв Бірзуловське родовище ільменіту (титанової руди) на Кіровоградщині. З 2016 року координує "Українську бізнес-ініціативу", створений з ініціативи ексглави Донецької області.

Через рік Ніколаєнко повертається у політику і очолює партію «Основа». У 2019 році він стає народним депутатом дев'ятого скликання. У Верховну Раду проходить під дев'ятнадцятим номером списку ВО "Батьківщина".

У парламенті увійшов до складу комітету з питань фінансів, податкової та митної політики.

З 2013 року Андрій Ніколаєнко очолює українську Федерацію бейсболу та софтболу.

Компромат

У пресі Андрія Ніколаєнка називають прямою креатурою Сергія Ларіна - правою рукою глави Адміністрації президента Януковича Сергія Льовочкіна. 

У Ларіна Ніколаєнко працював помічником у Верховній Раді, був у Кіровограді його заступником, а потім і наступником в обласній державній адміністрації.

У жовтні 2017 року на інформаційному онлайн-порталі 1News з'явилася стаття, у якій критикувалася партія "Основа" та її головні представники. Автор статті звинувачує учасників партії в проросійському настрої.

Взимку 2014 року, у розпал Майдану, тодішній президент Віктор Янукович призначив Ніколаєнка головою Кіровоградської обласної державної адміністрації. Молодий «губернатор» запам'ятався палкою критикою Євромайдану і залякуванням мешканців нинішнього Кропивницького тим, що «радикали з інших областей» планують штурм обласної адміністрації.

Декларація

Перед парламентськими виборами 2019 року Ніколаєнко опублікував декларацію про свої доходи за минулий рік.

У селі Осещина Київської області у політика є дві земельні ділянки загальною площею три тисячі квадратних метрів. Там же у парламентарія є недобудована дача в чотириста тридцять п'ять "квадратів".

Задекларував Андрій Ніколаєнко швейцарські наручні годинники фірми Breguet у кількості двох штук.

Пересувається політик на автомобілі BMW 740d 2017 року випуску і мотоцикл Harley Davidson FXD 2010 року випуску.

Заробітна плата отримана за основним місцем роботи у Ніколаєнка у 2018 році склала трохи більше одного мільйона гривень.

Банківських рахунків в Ніколаєнка немає. Готівковими коштами він задекларував двісті п'ятдесят тисяч доларів, чотириста п'ятдесят тисяч євро і півтора мільйона гривень.

Грошовий внесок на підтримку політичної партії "Основа" склав 1,1 мільйона гривень. Андрій Ніколаєв в 2018 році відпочивав в Австрії. Цей відпочинок обійшовся йому майже в сто тисяч гривень.

Дані про свою дружину і дочок у декларації Ніколаєнко не відображав.

Посилання

Офіційна сторінка в Фейсбук

Ел. пошта

Youtube

Телефон: (044) 255-26-98

Відео

https://www.youtube.com/watch?v=nbm6ovfNICk 

Дата народження
23 червня 1979
Країна
Україна
Соцмережі