Дата народження
16 липня 1961
Країна
Україна
Соцмережі
65

Андрій Пальчевський

Андрій Іванович Пальчевський: бізнесмен і телеведучий, чи наступний мер Києва?

Пальчевський Андрій Іванович - успішний бізнесмен, відомий телеведучий і політичний експерт, який є одним з претендентів на посаду київського мера.

 1. Біографія
 2. Освіта
 3. Сім'я
 4. Кар'єра
 5. Цитати і заяви
 6. Про життєве кредо
 7. Про Київ
 8. Про продаж землі
 9. Про участь у Євромайдані
 10. Декларація
 11. Посилання
 12. Відео

Біографія

Пальчевський Андрій Іванович народився 16 липня 1961 року в Києві.

Освіта

За словами Андрія, коли він був школярем, його батько отримав роботу на Кубі. Тому атестат зрілості він отримав на "острові Свободи". 

Пальчевський закінчив Військовий інститут іноземних мов. Розмовляє на чотирьох іноземних мовах, серед яких такі екзотичні мови, як тайська і лаоська.

Крім того, він є дипломованим економістом харчових виробництв.

Сім'я

З 2012 року Андрій у розлученні. З колишньою дружиною пробув у шлюбі тридцять років.

Пальчевський - багатодітний батько. У нього чотири спадкоємці: три сина (Андрій-молодший, Роман і Федір) і дочка (Ганна).

Про старшого сина, Андрія, Пальчевський жартує, що він "як і належить чоловікові, займається косметичним салоном". Єдина ж дочка цікавиться ракетною навігацією.

Кар'єра

Після закінчення військового інституту Андрій Пальчевський вісім років до розпаду Радянського Союзу провів в армії. Місцем служби були Сибір, Середня Азія. Довелось служити Пальчевському і за кордоном, командування направило талановитого офіцера в Лаос - соціалістичну країну в Південно-Східній Азії.

У віці тридцяти років у званні майора Пальчевський залишив службу. Після відставки Андрій став викладачем військового факультету. Навчав майбутніх дипломатів англійської мови.

Перші два роки після розпаду Радянського Союзу Андрій провів на посаді керівника представництва американської компанії Monsanto «Нутрасвіт АГ».

На початку 1990-х років Андрій Пальчевський вирішив зайнятися підприємницькою діяльністю. Першим його бізнесом стало виробництво пива. Підприємство "Квест ЮТС" почало працювати у 1993 році.

Після Помаранчевої революції Пальчевський змінив характер свого бізнесу. У 2005 році він відкрив медичний центр "Євролаб", а також центр діагностики під назвою "Центр лабораторних досліджень".

Бізнесмен заснував авіаційну компанію "Нова авіація України", зайнявся будівельним (компанія "Сіті Інвест Сервіс") і іншим бізнесом.

У 2009 році Пальчевський став благодійником, заснувавши власний фонд, який назвав на честь клініки - "Євролаб".

У тому ж році у розпал епідемії "свинячого грипу" благодійний фонд Пальчевського ініціював громадський рух «Кияни проти грипу» - у місцях скупчення людей були облаштовані намети, де всіх охочих безкоштовно тестували на грип.

Бізнесмен був почесним президентом Федерації біатлону і віцепрезидентом Асоціації тхеквондо. Пальчевський виступав за розвиток українського спорту та фінансово його підтримував.

У 2011 році Андрій дебютував як телеведучий. На Першому національному він почав вести передачу під назвою "Глибинне буріння". В гості на телешоу Пальчевський запрошував як представників шоу-бізнесу (Карлос Сантана, Борис Гребенщиков), так і громадських діячів України (Любомир Гузар, Мирослав Попович, Віталій Коротич).

Крім "Першого національного" Андрій був ведучим передач на інших телеканалах. Пальчевський став частим гостем на політичних програмах, де виступає в якості експерта, а також "соціального доктора".

Крім телебачення Пальчевський виступає і на радіо. Він веде радіошоу "Каток" і "Kwasa Kwasa". Також бізнесмен проявив себе і як письменник. Йому належить авторство книги "М або Б", яка розповідає про взаємини між протилежними статями.

Тему взаємовідносин між чоловіками і жінками автор розвиває також в своїх публікаціях на сторінках глянцевих журналів.

Брав активну участь в Евромайдане, надаючи медичну допомогу учасникам протесту в якості фельдшера.

На президентських виборах 2019 року Андрій Пальчевський підтримав кандидата Володимира Зеленського. Саме у клініці "Євролаб" шоумен здавав аналізи, коли готувався до дебатів з Петром Порошенком перед другим туром голосування.

Після парламентських виборів 2019 року Пальчевський заявив, що він є прихильником Володимира Зеленського, але не його команди.

Пальчевський має високу впізнаваність, саме тому політичні аналітики і ЗМІ вважають, що він стане основним конкурентом Віталія Кличка на майбутніх виборах столичного міського голови.

Сам бізнесмен у інтерв'ю про свої плани журналістам заявив, що "до тих пір, поки я не відчую великий тиск вулиці, простих людей і, до речі, не побачу рейтинги, які з'явилися, до тих пір рішення прийнято не буде".

У кінці вересня почали з'являтися перші рейтинги. Згідно з цими опитуваннями, Андрій Пальчевський наступає на п'яти чинному міському голові Віталію Кличку.

Цитати і заяви

Про життєве кредо

Своїм кредо на даний момент бізнесмен вважає слова, які вимовив американський проповідник Мартін Лютер Кінг: "Він там для того, щоб воздати милість, а ми тут для того, щоб творити справедливість".

Про Київ

Пальчевський вважає, що у Києві забудовників необхідно "обтяжити простим завданням: припинити будувати “человейник”, а робити гуманну забудову. Щоб людина не відчувала себе, як у зоопарку, а як людина-господар, у якого видно горизонт. Тому що це все впливає на наше світовідчуття".

Крім того, на думку бізнесмена у Києві "має бути безкоштовне державне та муніципальне страхування, як це відбувається у всіх столицях. Тому що все у столицях дорожче в два рази".

Підприємець вважає, що «у Києві медицина потребує швидкого руху вперед в усіх відношеннях». Він нагадує, що за останні п'ять років у столиці «не було побудовано лікарень, не було побудовано метро. І взагалі, у мене таке враження, що ми у дурдомі знаходимося, коли нам розповідають, що було зроблено за останні роки. Не багато, але лікарню, то можна було хоч одну побудувати».

Про продаж землі

За словами Андрія Пальчевського, в Україні "народ не дуже хоче продавати землю. Точніше не хоче взагалі". Підприємець пропонує винести це питання на референдум. "Продавати землю абсолютно необов'язково. Є країни, де вона не продається".

Як зазначає підприємець, всю землю одразу ж скуплять "десять кланів". Як приклад він наводить ваучерну приватизацію, коли населенню обіцяли частку від економіки, а в результаті люди залишилися ні з чим. "Можна, наприклад не продавати, а здавати землю в оренду. Підвищити земельну ренту".

Про участь у Євромайдані

"Одного разу під час Євромайдану у мене на руках померла людина, чоловік Віталій Васильцев з Білої Церкви. Коли я його на собі тягнув, мені було так страшно, тому що я думав, що наступна куля буде моя".

Декларація

Андрій Пальчевський не є державним діячем, тому не зобов'язаний подавати електронні декларації. Відомо, що бізнесмен доволі заможна людина.

Підприємець захоплюється мореплавством (закінчив морську школу в Барселоні). Іншим його хобі є пілотування. 

Крім того, Пальчевський збирається підкорити не тільки небо, але й космос. Він з дитинства мріяв піднятися у небо. Коли ж у 2011 році Андрій почув про можливість політати на космічному кораблі, то придбав квиток на SpaceShipTwo приватної компанії Virgin Galactic, яка належить британському підприємцю Річарду Бренсону.

Планувалося, що вже у 2012 році корабель буде відправлений у космос. Однак через технічні моменти політ довелося відкласти на невизначений час.

В інтерв'ю підприємець повідомив, що дуже серйозно ставиться до майбутнього польоту. "Це для мене крок метафізичний. Я хочу подивитися на Землю зверху". До того що політ переноситься, Пальчевський ставиться спокійно. Каже, що розуміє - для польотів у космос необхідно передбачити кожен момент.

Посилання

Офіційна сторінка в Фейсбук

Youtube

Відео

Дата народження
16 липня 1961
Країна
Україна
Соцмережі