Дата народження
31 січня 1971
Країна
Україна
Соц.мережі
29
Андрій Парубій

Український державний і політичний діяч. Голова Верховної Ради України з 14 квітня 2016 року. Керівник Самооборони Майдану з листопада 2013 року по лютий 2014 року. Одружений, виховує доньку.

Біографія

Майбутній політик народився у 1971 році у Львівській області - місті Червоноград. Андрій Парубій є дипломованим істориком. Має диплом Львівського університету.

Кар'єра

Андрій Парубій починає працювати науковим співробітником в археологічних експедиціях. В кінці 80-х майбутній політик очолює товариство «Спадщина» - патріотичну організацію молоді.

Потрапляє в суспільне і політичне життя в 1990 році, коли стає депутатом Львівської облради. У наступному році Андрій Парубій організовує об'єднання «Свобода».

У 90-х продовжує депутатську діяльність і керує суспільством «Патріот України». В кінці десятиліття Андрій Парубій працює у виданні «Орієнтири».

На початку 2000-х викладає у львівській «Політехніці». У 2002 році стає одним із заступників губернатора рідної області.

Активний учасник «Помаранчевої революції», в 2005 році Андрій Парубій виходить зі «Свободи» і стає депутатом облради від «Нашої України».

Досягнення

Вперше Андрій Парубій стає народним депутатом у 2007 році від пропрезидентської сили. Переобирається в парламент в 2012 році, де представляє «Батьківщину».

Широку популярність Андрій Парубій отримує у 2014 році, коли стає комендантом табору протестувальників та очолює самооборону.

Після перемоги «Євромайдану» призначений главою РНБО. Восени 2014 року став заступником спікера Верховної Ради. Очолює парламент у 2016 році.

Чутки й скандали

Андрій Парубій активно критикується проросійськи налаштованою частиною суспільства за націоналізм і організацію протестів у Києві в лютому 2014 року. Критики спікера звинувачують його в організації масових заворушень в столиці під час «Євромайдану».

У різний час проти Андрія Парубія було порушено кримінальні справи за звинуваченнями в нанесенні тілесних ушкоджень, погрозах вбивства та пошкодженні майна. Всі справи були закриті.

Один з родичів Андрія Парубія - Ярослав, був лідером злочинного угрупування «Морди» - однієї з найбільших на території Західної України. Двоюрідного брата спікера звинувачували у здирництві і вбивствах.

У злочинах була звинувачена і сестра Парубія - Олена. Родичку політика звинуватили у вимаганні хабарів у місцевих підприємців. На той момент сестра нардепа очолювала одну з податкових служб Львова. Однак, зібрані проти неї докази «зникли», а порушена кримінальна справа була закрита.

Статки та джерела доходів

Андрій Парубій заявляє, що живе за рахунок заробітної плати, яка за 2017 рік склала понад 300 тисяч гривень. Також спікер задекларував подарунки на суму в 443 тисячі гривень.

Парубій придбав квартиру у Львові, вартістю 739 тисяч гривень. Крім цього, політик має приватний будинок, земельну ділянку та два авто. Андрій Парубій задекларував готівку - 340 тисяч гривень й 31 тисячу доларів.

Особисте життя і сім'я

Андрій Парубій перебуває у шлюбі з Уляною Парубій. Має доньку Ярину, народжену у 2001 році.

Дата народження
31 січня 1971
Країна
Україна
Соц.мережі