Дата народження
07 квітня 1956
Країна
Естонія
Соцмережі

Андрій Райкович

Райкович Андрій Павлович: земельний царьок-мультимільйонер, який «ділить» заповідний ліс

Андрій Павлович Райкович — мер Кропивницького і за сумісництвом великий бізнесмен, якого звинувачують в співучасті «дерибану» земель в заповідному лісі і порушенні законів України. Про нього повідомляє Політека.

  Біографія

  Андрій Павлович Райкович народився 7 квітня 1956 року в місті Таллінн, Естонія.

  Сім’я

  Інформацію про сім’ю Андрій не розголошує. З різних джерел відомо, що він виховав двох дочок і вже має онуків.

  Освіта

  У 1982 році Андрій Райкович закінчив Кіровоградський інститут сільськогосподарського машинобудування (КІСМ) за фахом електропостачання промислових підприємств.

  У 1995 році закінчив КІСМ за фахом облік і аудит.

  Кар’єра і бізнес

  Свою трудову діяльність Андрій Павлович Райкович почав в 1977 році на посаді електрика в комбінаті «Будіндустрія» в Кіровограді.

  З 1977 по 1978 служив в армії СРСР.

  З 1979 по 1986 рік працював інженером в Долинському птахокомбінаті, був інструктором Долинського районного комітету Комуністичної партії України.

  У 1986 році очолив Долинський комбінат хлібних продуктів.

  До 1988 року був головою Долинського птахокомбінату.

  З 1990 по 2004 рік Андрій Райкович займав крісло директора, голови правління ВАТ «Птахокомбінат» в Кіровограді.

  У 2004 році працював на ТДВ «М’ясокомбінат «Ятрань».

  У 2010 році Райкович пройшов до Кіровоградської облради — став депутатом, членом постійної Комісії з питань бюджету, фінансової діяльності та соціально-економічного розвитку.

  У вересні 2011 року обійняв посаду гендиректора ТОВ «М’ясокомбінат «Ятрань».

  У 2015 році Андрій Райкович в другому турі перемагає в гонці за крісло міського голови Кропивницького: набрав на 378 голосів більше. Балотувався від БПП «Солідарність. Головним опонентом був Артем Стрижаков — самовисуванець.

  Варто відзначити, що перемогу Райковичу принесло скандальне рішення комісії, згідно з яким результати на 2 ділянках: 350867 і 350861, були визнані недійсними. За результатами голосування, на цих ділянках Стрижаков набрав 1008 голосів, а Райкович тільки 378. Двоє членів виборчого комітету віддали свій голос проти даного результату виборів.


  Компромат

  Палаци в Кропивницькому: чиновники дерибанять заповідні ліси і перекривають доступ до води

  За словами міського голови Кропивницького, Андрія Райковича, ті, хто хотів і взяв землі для будівництва, ті вже давним-давно відбудували. А ті, хто взяв землю для інших проектів, чекають правового вирішення цього питання.

  Але поки міський голова очікує правого вирішення цього питання, йому віддаються немаленькі шматки землі в сосновому лісі. Саме за рішеннями семирічної давності мер і його колеги отримали ділянки землі в заказнику Кропивницького.

  Меру Андрію Райковичу належить близько гектара землі. Весь цей масив 2010-му або 2012-му році був переданий у володіння приватним особам відповідно до проектів. Про це розповів начальник управління земельних відносин та охорони навколишнього природного середовища Родіон Владов. За рішенням на засіданні сесії в 2009 році Райкович отримав заповідну територію. Мер оправдовується, шо хотів використовувати цю землю не для власних інтересів, а для суспільних потреб. За його словами, у власному соціальному проекті є будівництво будинку для людей похилого віку. Реалізувати він його збирається, коли з’явиться більше часу. Це дуже благородно.

  Міський голова Кропивницького Андрій Райкович задекларував 15 земельних ділянок загальною площею в 19 тис. «квадратів»

  Як повідомляє Politeka з посиланням на декларацію чиновника, він також є бенефіціаром декількох компаній.

  Підкреслимо, що серед компаній нардепа числяться «МІА-Люкс», «Аркадор» і громадська організація «Єлисаветградське суспільство»

  Також слід уточнити, що Райкович володіє м’ясокомбінатом «Ятрань» і 14-ти мільйонним роялті (компенсація, – ред.).

  Мер-мультимільйонер з розкішним житлом

  У 2016 році інформаційний портал “Слово і діло” опублікував інфографіку з рейтингом українських мерів, яким належать великі площі нерухомості.Згідно цих даних, Райкович Андрій увійшов до трійки мерів, які мають шикарне житло. Його сім’я володіє 2 приватними будинками загальною площею майже 885 кв. м.

  Скандал в маршрутці або як поставили на місце мера

  Мера образили: градоначальника Кропивницького вигнали з маршрутки.

  Мер Кропивницького, колишнього Кіровограда, Андрій Райкович вирішив безкоштовно проїхатися в громадському транспорті, однак йому не вдалося цього зробити.

  Коли голова Кіровоградської міськради показав в маршрутці своє посвідчення Почесного громадянина міста, водій не тільки відмовився везти його “на халяву”, а ще й присоромив Райковича і вигнав з маршрутки.

  Про це ображений мер повідомив під час щотижневої апаратної наради в міськраді.

  “Я перевіряв свої пільги, як почесного громадянина Кропивницького. Так ось в маршрутці, де я маю право безкоштовного проїзду, водій мені сказав:”Як вам не соромно, або платіть, або виходьте геть”, — цитує градоначальника Кропивницького УНН.

  У мережі з’явилося відео, як мер Кропивницького Андрій Райкович порушив правила дорожнього руху

  Так, на кадрах відео з відеореєстратора видно, як чорний позашляховик проїжджає на заборонний сигнал світлофора. Після цього машина поліцейських, яка їхала в зустрічному напрямку, розвернулася і з включеними мигалками пішла за порушником.

  В описі до відеоролика стверджується, що за кермом машини-порушника знаходився Райкович. Також повідомляється, що дата на реєстраторі виставлена некоректно. Насправді інцидент стався 10 листопада близько 14:00.

  Офіційних даних щодо цього інциденту поки немає.

  Декларація

  Починаючи з 2015 року, Андрій Павлович Райкович систематично надає декларації про власний майновий та фінансовий стан. Так, в щорічній декларації за 2018 рік він вказав таке нерухоме майно:

  • 15 земельних ділянок, загальною площею 18 375 м2;
  • 2 будинки, загальною площею 863,8 м2: сюди входить величезний будинок в Суботцях, Знам’янського району, Кіровоградської області, площею 817,7 м2 і невеликий будиночок в цьому ж селі, площею 46,1 м2;
  • іншу нерухомість (2 одиниці), загальною площею 12 846,2 м2.

  У графі цінного рухомого майна, Андрій Райкович вказав:

  • наручний годинник: A.Lange end Sonne;
  • чоловічі окуляри: Porsche Desing, вартістю 209 295 грн.;
  • побутову техніку: 2 духовки Restart, вартістю 206 172 і 250 320 гривень, холодильник Restart, вартістю 306 211 грн., робоча поверхня для кухонної плити, вартістю 106 473 грн.

  Транспортних засобів Андрій в декларації не вказав.

  Дохід Андрія Райковича за 2018 рік склав: двадцять сім мільйонів вісімсот сімдесят чотири тисячі дев’ятсот сімдесят п’ять гривень.

  Грошові активи Андрія складають:

  • чотирнадцять мільйонів чотириста тисяч гривень готівкою та сімсот дев’ять тисяч п’ятсот сорок шість гривень вкладень;
  • дев’яносто п’ять тисяч доларів готівкою;
  • п’ятдесят дві тисячі євро готівкою і вісімдесят тисяч сімсот вісімнадцять євро вкладень.

  Посилання

  Андрій Райкович зареєстрований у соціальній мережі Facebook. На своїй сторінці він активно ділиться моментами зі свого життя, новинами, особистою думкою і фотографіями.

  Дата народження
  07 квітня 1956
  Країна
  Естонія
  Соцмережі