Дата народження
27 лютого 1990
Країна
Україна
Соцмережі
410

Анна Музичук

Анна Музичук - українська шахістка, триразова чемпіонка світу сереж жінок , триразова чемпіонка Європи. Віце-чемпіонка світу 2017 року з класичних шахів. У складі жіночої збірної України завоювала 3 місце на Олімпіаді з шахів 2014 року і 3 місце на Всесвітній шаховій Олімпіаді 2016 року. 

Біографія

Анна Музичук народилася у Львові в 1990 році. З ранніх років захоплюється шахами і досягає успіху в цій не надто популярній грі. Вперше бере в руки шахи в 3 роки, а в 5 років виграє свій перший турнір. Має сестру Марію, яка також є професійною шахісткою і чемпіонкою світу в цьому виді спорту. Анна Музичук закінчила одну з львівських гімназій і отримала диплом місцевого Університету фізкультури.

Кар'єра

Перші успіхи Анна Музичук заслуговує під прапором Словенії. У 2010 році в складі збірної сусідньої країни займає призові місця на Чемпіонаті світу серед дівчат.

У 2012 році Анна Музичук стає третьою на Чемпіонаті світу серед шахісток.

Найуспішніше представляє Україну на шаховій Олімпіаді 2014 року, на якій отримує третє місце. Повторює свій успіх в 2016 році, коли стає третьою на Олімпійських іграх для шахістів.

Досягнення

Анна Музичук - найбільш успішна і титулована шахістка в історії сучасної України. Багаторазова чемпіонка України. Триразова чемпіонка планети серед жінок з бліцу. Три рази ставала кращою шахісткою Європи. Стала віце-чемпіонкою світу з класичних шахів. Краща юна шахістка планети за підсумками змагання 2010 року. Анна Музичук є заслуженим майстром спорту України. Нагороджена орденом княгині Ольги.

Чутки і скандали

Шахи - не скандальний вид спорту, проте Анна Музичук зуміла створити галас в цій сфері. Гучний шум в шахових і навколоспортивних колах виник в 2017 році, коли одна з найбільш сильних шахісток сучасності відмовилася від участі з чемпіонаті світу серед жінок в Саудівській Аравії. Анна Музичук заявила, що не поїде в країну, де систематично дискримінують жінок.

Статки і джерела доходів

Шахи - не найбільш прибутковий вид спорту, проте Анна Музичук заробляє на змаганнях. Так, львів'янка отримала кілька десятків тисяч доларів в якості призових за свою участь в сотнях міжнародних змаганнях. Також отримує матеріальну підтримку від Міністерства спорту і Федерації шахів України.

Особисте життя і сім'я

Про особисте життя шахістки нічого не відомо. Спортсменка замовчує про свої стосунки. Весь вільний час присвячує шахам, спілкуванню з сім'єю і друзями, а також подорожам.

Фото і відео


Дата народження
27 лютого 1990
Країна
Україна
Соцмережі