Дата народження
10 жовтня 1958
Країна
Україна
Соцмережі
621

Антон Кіссе

Український політик, депутат Верховної Ради України, Президент Асоціації болгар України. Одружений, 3 дітей.

Біографія

Антон Кіссе народився в невеликому селі в Одеській області у 1958 році. Незвичайне прізвище українського політика пояснюється його болгарським походженням. Служив у Радянській армії, а потім вступив в Одеський педагогічний університет. Антон Кіссе є викладачем фізкультури. Пізніше отримав ступені в «правознавстві» і «державному управлінні», є доктором політичних наук.

Кар'єра

Антон Кіссе починав кар'єру трактористом. Пізніше перейшов на роботу в одну з одеських шкіл, де був педагогом-організатором.

В середині 90-х починає роботу в органах влади. Очолює районні адміністрації та вислужується до заступника глави Адміністрації Одеської області.

Досягнення

Антон Кіссе понад 14 років (з 1990 по 2004 роки) засідав у міській та обласній радах Одеси й області.

Вперше стає народним депутатом у 2002 році. У 2012 році він повертається в парламент, в якому засідає і сьогодні. Займається питаннями приватизації, євроінтеграції.

Кіссе також є професором Університету ім. Ушинського і доцентом Одеського національного морського університету. Автор багатьох наукових статей і монографій. Політик також займає пост глави Асоціації болгар України. Заснував власну партію - «Наш край».

Чутки й скандали

Антона Кіссе звинувачували в організації злочинного угрупування. Майбутній нардеп нібито зібрав компанію «міцних хлопців» - своїх колег по факультету фізичного виховання і наполегливо пропонував одеським підприємцям «охоронні послуги».

Кіссе також звинувачували в отриманні другого громадянства - болгарського, що суперечить законодавству України.

Його звинувачують у приховуванні доходів. З'явилася інформація, що він володіє об'єктами нерухомості в рідній Болгарії, вартістю понад три мільйони євро. Офіційних джерел доходу, що пояснюють отримання таких активів у Кіссе - немає.

Обвинувачується в розкраданні коштів, виділених болгарським урядом Асоціації діаспори. Антон Кіссе часто критикується за свою роботу на посаді і називається неефективним представником болгарської громади в Україні.

Ходили чутки, що Кіссе хотів організувати «Болгарську народну республіку» в Одеській області, проте ця інформація не підтвердилася.

Статки та джерела доходів

Кіссе крім депутатської зарплати і виплати компенсацій (близько 300 тисяч гривень) декларував безліч активів. Володіє дев'ятьма квартирами, майже 60 гектарами землі, розкішними авто і катерами. Антон Кіссе отримав більше 3 мільйонів гривень доходу в якості дивідендів. Також нардеп має частки в різних підприємствах, які оцінюють у більш ніж 20 мільйонів гривень. Відзначимо, що джерела отримання активів Кіссе не вказує.

Особисте життя і сім'я

Антон Кіссе має дружину Галину. Пара виховує трьох дітей - дочку і двох синів.

Дата народження
10 жовтня 1958
Країна
Україна
Соцмережі