Дата народження
17 березня 1950
Країна
Україна
Соцмережі

Антон Пригодський

Біографія

Народився бізнесмен в 1950 році в одному з сіл Житомирщини. Навчався в Харківському інституті інженерів ж/д транспорту на інженера-будівельника.

Кар'єра

На початку свого трудового шляху працював майстром на шахтобудівному підприємстві, яке пізніше очолив.

У 1988 році зайнявся підприємництвом: спочатку орендував компанію, на якій працював, а потім викупив її. І хоча потім з ним судилися, тоді він вперше став мільйонером.

Після цього бізнесмен заснував будівельну компанію «Моноліт».

У 1996 році їм було створено ще одне підприємство - ТОВ «Embrol Ukraine Ltd», яке пізніше увійшло в донецьку корпорацію Ахметова «Міжрегіональний промисловий союз».

Кажуть, Пригодський також мав інтереси в компаніях «Дельфін-2001» і «Торговим флотом Донбасу», які незабаром розорилися.

У 2002-му Антон Вікентійович пройшов до Донецької облради, а в 2006-му став нардепом України від Партії регіонів.

Досягнення

Український бізнесмен і політик.

Чутки і скандали

Антона Пригодського часто називають "сірим кардиналом" і людиною, яка має великий вплив на Партію регіонів, екс-президента і багато процесів в країні. Познайомився він з Віктором Януковичем давно - обоє любовлять полювання. Пізніше почав перетинатися з Ринатом Ахметовим, з яким незабаром почав вести спільні справи.

Крім "сірого кардинала", Пригодського також називають "наглядачем Криму" від Партії регіонів. Кажуть, він має близькі стосунки з прем'єром Анатолієм Гриценком і свого часу допоміг йому потрапити в початок списку "регіоналів" для роботи в кримському парламенті.

У 2005 році проти бізнесмена було порушено кримінальну справу за підозрою у зловживанні владою або службовим становищем. За даними ЗМІ, Антон Вікентійович безкоштовно отримав санаторій «Чорноморський», вартість якого становила близько 12,7 мільйонів гривень. Сам же олігарх стверджує, що викупив будівлю і землю санаторію ще в 2003 році.

А недавно, в 2017 році, в ЗМІ просочилася інформація про те, що Пригодський через свою офшорну компанію замовив на Мальті величезну яхту Santa Maria T, вартість якої становить понад 13 мільйонів євро. По пересуванню яхти і знімкам в соцмережах журналісти з'ясували, що на ній каталася внучка бізнесмена.

Статки і джерела доходів

На 2013 рік статки олігарха були оцінені в 530 мільйонів доларів (за версією журналу «Фокус») і в 322 мільйони доларів (за версією журналу «Forbes»). Тоді він зайняв 30 місце серед сотні найбагатших українців.

Особисте життя і сім'я

Антон Пригодський одружений. Має двох синів. Старший також займається бізнесом, а молодший ще вчиться в школі.

Фото і відео

Дата народження
17 березня 1950
Країна
Україна
Соцмережі