Дата народження
29 березня 1969
Країна
Азербайджан
Соцмережі

Армаіс Оганесян

Оганесян Армаіс Вартікесович: головний харківський вірменин, чиї будівельні фірми часто перемагають в міських тендерах

Оганесян Армаіс Вартікесович: депутат Харківської обласної ради та голова вірменської громади міста, якого запідозрили у тендерних змовах.

  1. Біографія
  2. Освіта
  3. Сім’я
  4. Кар’єра
  5. Замах і нещасний випадок
  6. Компромат
  7. Декларація
  8. Посилання
  9. Відео

Біографія

Армаіс Вартікесович Оганесян народився 29 березня 1965 року у місті Тауз (нині Азербайджан). З 1982 року проживає у місті Харків.

Освіта

У 1983 році через рік після закінчення школи Оганесян був призваний до лав радянської армії.

Армаіс у 2015 році закінчив Українську державну академію залізничного транспорту та отримав диплом за спеціальністю "Будівництво".

Сім’я

Армис перебуває у шлюбі. Дружину звуть Арега. У подружжя троє синів.

Кар'єра

У 1982 році Оганесян влаштувався на велосипедний завод міста Харкова. Працював він тут слюсарем у складальному цеху. Після демобілізації у 1985 році він став учнем скловаря у ливарному цеху. Потім Армаіс перевели до гальванічного цеху, де він працював слюсарем з ремонту обладнання. Нетривалий час (1988 — 1989) Оганесян був автослюсарем.

Потім, у 1990 році він змінив робочі спеціальності на керівні посади у приватних фірмах. Три роки Армаіс обіймав посаду заступника директора колективної фірми "Кармен". З 1993 року він очолював приватне підприємство, яке називається "Супра-сервіс".

У 1994 році Оганесян зареєструвався як фізична особа-підприємець. Основний вид діяльності — неспеціалізована оптова торгівля продуктами харчування, напоями та тютюновими виробами.

З 2000 року він став заступником директора у ПП "Дружба". Протягом 2008 — 2014 роках Армаіс обіймав посади комерційного директора та директора у будівельній фірмі "ФАРТ". Крім того, у 2012 році він був начальником будівельної дільниці у компанії "Будсервіс-плюс".

З того ж 2012 року Оганесян очолює Харківську обласну громадську організацію "Вірменська національна міська громада". 

У 2015 році Армаіс був обраний до Харківської обласної ради від партії "Відродження". На момент виборів Оганесян значився, як начальник будівельної дільниці в ТОВ "ФАРТ".

Армаіс — член постійної комісії з правових питань, регуляторної політики, законності, громадського порядку, боротьби з корупцією та злочинністю. Оганесян входить до фракції "Відродження" та депутатську групу "Єдність та розвиток Харківщини". За депутатом закріплені Чугуївський та Барвінківський райони Харківської області.

Замах і нещасний випадок

У 2012 році співробітники спецпідрозділу "Сокіл" зуміли запобігти нападу на керівника вірменської громади Армаіса Оганесяна. Були затримані виконавець та організатор невдалого нападу. За даними правоохоронців, мотивами злочину були "бізнес-інтереси та расові забобони".

У 2019 році Оганесян потрапив під колеса автомобіля. Бізнесмен і депутат пізно ввечері припаркувався на узбіччі біля села Волохів Яр, щоб поміняти колесо на автомобілі. У цей момент його збив Chevrolet Lacetti. В результаті у Армаіса лікарі діагностували перелом щиколотки.

Компромат

У 2015 році у ЗМІ повідомляли, що фірма "ФАРТ", яка належить Оганесяну "рясно отримувала підряди на реконструкцію парків і скверів міста Харкова. Правоохоронці проводили "слідчі дії відносно обставин перемоги на тендерах компанії Оганесяна і можливої тендерної змови, яка призвела до величезних втрат грошей з бюджету".

Так, наприклад ще у 2012 році журналісти проєкту "Наші гроші" повідомляли, що "департамент комунального господарства Харківської міськради 19 листопада за результатами тендеру уклав угоду з ТОВ "ФАРТ" на капітальний ремонт Манжосового Яру в Харкові.

Разом з тим, як повідомляють журналісти, "ремонтні роботи почалися за кілька місяців до тендера. Про проведення конкурсу офіційно оголосили лише 28 вересня". До цього часу міська влада відзвітувала про те, що ремонт яру був зроблений на 70%.

При цьому на будмайданчику розмістили попереджувальні знаки: "Приносимо вибачення за тимчасові незручності, пов'язані з проведенням ремонтних робіт з благоустрою території. З повагою Геннадій Кернес та Ірина Бережна". Остання у 2012 році балотувалася до Верховної Ради по мажоритарному округу, на якому знаходиться Манжосів Яр.

У квітні 2017 року правоохоронці розслідували кримінальну справу щодо привласнення коштів, виділених на капітальний ремонт геріатричного пансіонату ветеранів праці Харківської облради шляхом зловживання службовим становищем ТОВ "Будсервіс-плюс" та пансіонату.

18 серпня 2016 року Харківський геріатричний пансіонат ветеранів праці уклав договір на капітальний ремонт з ТОВ "Будсервіс-плюс".

Дана будівельна фірма записана на Сіму Саркісяна, директором є Едгар Оганесян — син Армаіса Оганесяна. Сума договору — 6,4 мільйона гривень.

За даними Харківського антикорупційного центру, "правоохоронці встановили, що на липень 2017 року роботу у повному обсязі виконано не було. При цьому, акти виконаних дій закриті".

За даними правоохоронців, "посадові особи будівельної організації при виконанні будівельних робіт штучно завищили обсяги виконаних робіт та вартість використаних матеріалів".

Вказувалося і те, що "керівництво ТОВ "Будсервіс-плюс" перевело безготівкові кошти в готівку з використанням реквізитів і бухгалтерських документів фіктивних підприємств".

Декларація

У березні 2019 року Армаіс Оганесян опублікував електронну декларацію про свої доходи за 2018 рік.

Власної нерухомості у депутата обласної ради немає. На його сина Еріка оформлена квартира (45,4 кв.м.) в Харкові. Оганесян вказав земельну ділянку (1200 кв.м.) та житловий будинок (249,4 кв.м.), зареєстровані на ім'я Сіми Сергіївни Саркісян. Їх місцезнаходження теж Харків.

Оганесян володіє вантажним автомобілем ГАЗ 2705-14 2003 року випуску. Його дружина — власниця легковика Mazda 3 2006 року випуску. Арега придбала її в 2017 році. Ціну, за яку був куплений автомобіль Армаіс в декларації не вказав.

Крім того, депутат Харківської облради не вказав доходи, а також грошові активи (банківські рахунки та готівкові кошти) за 2018 рік.

Посилання

Facebook

Відео

https://www.youtube.com/watch?v=zGaFX2YCzwY 

Дата народження
29 березня 1969
Країна
Азербайджан
Соцмережі