Дата народження
24 вересня 1962
Країна
Україна
Соцмережі

Арсен Савадов

Художник

Дата народження: 24.09.1962 р.

Рідне місто: Київ

Арсен Савадов народився в родині етнічних вірмен. Тяга Арсена до мистецтва передалася йому від батька. Його батько був художником-графіком. Після школи Арсен Савадов вступив до Київського державного художнього інституту. Пізніше він став учасником київської художньої групи «Паризька комуна». Арсен Савадов активний учасник мистецького життя. Він демонструє свої картини на багатьох вітчизняних і зарубіжних експозиціях. У 1991-му році відбулася його перша персональна виставка. Полотна були створені у співавторстві з Георгієм Сенченко. Виставка пройшла в московській галереї М. Гельмана. Арсен Савадов представив Україну на 49-Венеціанській бієнале.

У 2007-му році художник отримав орден «За заслуги» III ступеня (Україна).

Арсен Савадов працює в напрямку концептуалізму. Ця сфера відноситься до думок постмодернізму. Концептуалізм виник в 60-их рр. ХХ століття на Заході. Основою цього стилю є чистий художній жест. У ньому головну роль грає думка творця, а не її форма. Концептуалізм - це корінне переосмислення підходу до мистецтва, в якому важливе значення надається виключно змісту, а не формі, в якій він виражений. Таким чином, концептуалізм звернений до інтелектуальної свідомості, а не до емоцій.

Художні критики відносять роботи Арсена Савадова до українського трансавангарду, необароко «Південноросійської хвилі». Цей автор визнаний ключовою фігурою сучасного українського образотворчого мистецтва.

Однією з найбільш відомих робіт Арсена Савадава є картина «Печаль Клеопатри» (1987 р). Вона створювалася спільно з художником Георгієм Сенченко. Саме «Печаль Клеопатри» називають новою точкою відліку в українському мистецтві.

Справжню славу Арсену принесли його провокативні роботи «Донбас-Шоколад» та «Книга мертвих».

У 1990-ті роки Арсен Савадов почав працювати з фото і відео. Його співавторами стали Георгій Сенченко та Олександр Харченко. Але все ж художник віддав перевагу індивідуальній творчості. Останнім часом Арсен Савадов займається живописом.

Зараз художник живе та працює в Києві.

Статок

Арсен Савадов - один з найуспішніших художників України. Його картини продаються також за кордоном. Інформація про доходи художника поки відсутня в відкритих онлайн-джерелах.

Дата народження
24 вересня 1962
Країна
Україна
Соцмережі